Erfelek Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Erfelek sonuçlarında AK Parti %45,2 ile birinci, CHP %36,7 ile ikinci; fark 8,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 4,5 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,7 (+11,5 puan). 49 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Meydan Köyü (%73,3); CHP en güçlü Akçaçam Köyü (%62,1). Katılım %84,6 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.388 | %45,2 | %47,5 | %40,7 | +4,5 |
| CHP | 2.749 | %36,7 | %28,7 | %25,1 | +11,5 |
| MHP | 725 | %9,7 | %17,0 | %16,5 | −6,8 |
| Saadet | 153 | %2,0 | %1,8 | %2,1 | −0,0 |
| Turk Parti | 122 | %1,6 | %0,9 | %0,2 | +1,5 |
| HDP | 60 | %0,8 | %1,2 | %13,0 | −12,2 |
| HAK-PAR | 56 | %0,7 | %0,4 | %0,1 | +0,6 |
| HKP | 37 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 33 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 31 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| DP | 26 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| DYP | 22 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 21 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 19 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| LDP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Anadolu Partisi | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Hap | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 9.229 | 7.810 | %84,6 | 7.498 | 312 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | AK Parti | %59,8 | %28,3 | %82,5 | 114 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | AK Parti | %42,1 | %28,1 | %90,8 | 65 |
| Akçaçam Köyü | CHP | %23,6 | %62,1 | %86,7 | 195 |
| Akçasöğüt Köyü | AK Parti | %58,8 | %27,5 | %85,3 | 95 |
| Avlağısökü Köyü | AK Parti | %53,5 | %35,4 | %83,1 | 124 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %42,1 | %39,5 | %84,4 | 90 |
| Balıfakı Köyü | CHP | %37,4 | %43,8 | %86,4 | 346 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %67,4 | %20,0 | %87,8 | 205 |
| Çayırköy | CHP | %9,1 | %59,1 | %82,7 | 81 |
| Dağyeri Köyü | CHP | %21,1 | %60,5 | %88,9 | 45 |
| Değirmencili Köyü | AK Parti | %46,5 | %25,8 | %82,9 | 199 |
| Dereköy | AK Parti | %66,1 | %16,4 | %79,9 | 214 |
| Emirhalil Köyü | CHP | %30,2 | %58,1 | %76,3 | 59 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %83,2 | 113 |
| Gümüşsuyu Köyü | AK Parti | %44,1 | %38,5 | %81,2 | 202 |
| Güven Köyü | AK Parti | %50,0 | %19,1 | %83,3 | 84 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %70,2 | %15,8 | %87,9 | 141 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %44,4 | %35,4 | %97,1 | 104 |
| Hasandere Köyü | AK Parti | %47,4 | %38,5 | %87,3 | 173 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %59,7 | %36,4 | %82,7 | 98 |
| Horzum Köyü | AK Parti | %50,0 | %31,1 | %82,2 | 129 |
| Hürremşah Köyü | AK Parti | %43,6 | %38,2 | %68,9 | 90 |
| İncirpınar Köyü | AK Parti | %55,0 | %26,7 | %92,1 | 290 |
| İnesökü Köyü | AK Parti | %40,6 | %20,3 | %97,3 | 74 |
| Kaldırayak Köyü | AK Parti | %57,5 | %23,0 | %85,0 | 107 |
| Karacaköy | CHP | %27,9 | %55,7 | %87,8 | 139 |
| Kazmasökü Köyü | AK Parti | %55,0 | %20,2 | %86,4 | 132 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %31,2 | %55,0 | %82,5 | 445 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %63,6 | %22,2 | %88,0 | 117 |
| Kızılcaot Köyü | AK Parti | %55,9 | %26,1 | %89,6 | 134 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %42,7 | %30,9 | %82,3 | 232 |
| Kurcalı Köyü | CHP | %27,2 | %60,5 | %86,3 | 175 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %38,2 | %46,4 | %81,7 | 1.984 |
| Mescitdüzü Köyü | AK Parti | %56,1 | %26,2 | %84,7 | 203 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %73,3 | %22,2 | %83,9 | 56 |
| Ormantepe Köyü | AK Parti | %48,8 | %36,3 | %85,1 | 101 |
| Salavat Mahallesi | CHP | %24,0 | %44,6 | %79,2 | 159 |
| Salı Köyü | AK Parti | %63,1 | %21,4 | %85,6 | 202 |
| Sarıboğa Köyü | CHP | %32,1 | %45,7 | %91,3 | 92 |
| Selbeyi Köyü | AK Parti | %54,5 | %23,9 | %89,8 | 205 |
| Soğucalı Köyü | CHP | %31,1 | %51,1 | %85,2 | 162 |
| Sorgun Köyü | AK Parti | %44,8 | %39,7 | %87,3 | 71 |
| Şerefiye Köyü | AK Parti | %44,3 | %31,1 | %84,6 | 234 |
| Tatlıca Köyü | AK Parti | %57,6 | %27,1 | %89,7 | 68 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %55,2 | %27,6 | %86,8 | 266 |
| Tombul Köyü | CHP | %35,9 | %43,7 | %85,4 | 123 |
| Veysel Köyü | AK Parti | %52,7 | %27,5 | %86,1 | 108 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %55,8 | %15,3 | %84,5 | 277 |
| Yeniköy | AK Parti | %55,4 | %16,3 | %88,8 | 107 |
İlgili sonuçlar