Çıldır Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çıldır sonuçlarında AK Parti %39,7 ile birinci, CHP %38,6 ile ikinci; fark 1,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 9,6 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,6 (+13,0 puan). 43 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yenibeyrehatun Köyü (%68,9); CHP en güçlü Çankaya Mahallesi (%66,3). Katılım %80,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çıldır Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çıldır, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çıldır | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.198 | %39,7 | %36,5 | %49,3 | −9,6 |
| CHP | 2.136 | %38,6 | %29,0 | %25,6 | +13,0 |
| MHP | 842 | %15,2 | %8,9 | %12,0 | +3,2 |
| HDP | 88 | %1,6 | %22,2 | %10,6 | −9,0 |
| HKP | 42 | %0,8 | %0,5 | %0,2 | +0,6 |
| HAK-PAR | 40 | %0,7 | %0,6 | %0,2 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| BBP | 32 | %0,6 | %0,7 | %0,5 | +0,0 |
| DSP | 27 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Kp | 22 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| DP | 20 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Saadet | 17 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| BTP | 14 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
Çıldır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 7.033 | 5.658 | %80,4 | 5.532 | 126 |
Çıldır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | CHP | %12,0 | %52,0 | %92,6 | 27 |
| Akçakale Köyü | CHP | %31,2 | %44,0 | %83,7 | 135 |
| Akçıl Köyü | CHP | %29,8 | %49,1 | %72,5 | 80 |
| Akdarı Köyü | AK Parti | %41,4 | %41,4 | %92,3 | 65 |
| Akkiraz Köyü | CHP | %15,8 | %52,5 | %79,2 | 231 |
| Aşağıcambaz Köyü | AK Parti | %56,8 | %35,2 | %77,8 | 162 |
| Aşıkşenlik Mahallesi | CHP | %32,4 | %52,4 | %73,3 | 232 |
| Baltalı Köyü | AK Parti | %63,9 | %29,2 | %88,0 | 83 |
| Başköy | CHP | %40,6 | %45,3 | %85,3 | 75 |
| Çankaya Mahallesi | CHP | %24,2 | %66,3 | %88,9 | 108 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %33,3 | %73,5 | 147 |
| Damlıca Köyü | CHP | %17,0 | %53,6 | %85,5 | 131 |
| Dedekorkut Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %25,7 | %76,5 | 230 |
| Dirsekkaya Köyü | CHP | %15,0 | %58,3 | %79,2 | 77 |
| Doğankaya Köyü | AK Parti | %51,7 | %48,3 | %82,9 | 35 |
| Eskibeyrehatun Köyü | AK Parti | %52,1 | %28,8 | %82,5 | 382 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %31,4 | %40,5 | %86,6 | 246 |
| Gölbelen Köyü | CHP | %34,6 | %53,5 | %76,8 | 323 |
| Gölebakan Köyü | CHP | %20,4 | %58,9 | %88,3 | 315 |
| Güvenocak Köyü | CHP | %38,9 | %47,8 | %80,6 | 227 |
| Karakale Köyü | AK Parti | %63,3 | %18,9 | %82,1 | 212 |
| Kaşlıkaya Köyü | AK Parti | %58,9 | %23,3 | %88,1 | 84 |
| Kayabeyi Köyü | AK Parti | %46,3 | %25,0 | %81,5 | 135 |
| Kenarbel Köyü | CHP | %35,7 | %44,2 | %80,6 | 165 |
| Kenardere Köyü | AK Parti | %38,0 | %38,0 | %91,4 | 81 |
| Kotanlı Köyü | AK Parti | %44,9 | %26,5 | %72,9 | 144 |
| Kurtkale Köyü | MHP | %17,0 | %17,5 | %80,9 | 220 |
| Kuzukaya Köyü | AK Parti | %68,0 | %16,0 | %66,7 | 39 |
| Meryemköy | AK Parti | %51,5 | %29,3 | %79,7 | 128 |
| Öncül Köyü | CHP | %34,9 | %36,3 | %76,7 | 193 |
| Övündü Köyü | CHP | %33,3 | %37,5 | %64,5 | 76 |
| Sabaholdu Köyü | AK Parti | %41,9 | %32,6 | %78,9 | 166 |
| Saymalı Köyü | AK Parti | %43,2 | %24,6 | %85,5 | 145 |
| Sazlısu Köyü | AK Parti | %58,1 | %31,3 | %87,8 | 188 |
| Semihaşakir Köyü | AK Parti | %45,5 | %31,2 | %80,2 | 101 |
| Suhara Mahallesi | CHP | %25,9 | %62,2 | %77,7 | 193 |
| Taşdeğirmen Köyü | CHP | %33,7 | %46,5 | %78,4 | 268 |
| Ufuktepe Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %37,7 | %90,3 | 176 |
| Yakınsu Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %38,8 | %80,8 | 214 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %30,6 | %72,5 | 327 |
| Yenibeyrehatun Köyü | AK Parti | %68,9 | %24,4 | %77,6 | 58 |
| Yıldırımtepe Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %10,0 | %76,9 | 160 |
| Yukarıcambaz Köyü | AK Parti | %42,3 | %39,2 | %78,7 | 249 |
İlgili sonuçlar