Edremit Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Edremit sonuçlarında CHP %46,8 ile birinci, AK Parti %31,6 ile ikinci; fark 15,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 21,3 puan üstünde. 40 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Çamcı Mahallesi (%88,0); AK Parti en güçlü Darsofa Mahallesi (%56,0). Katılım %84,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edremit Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Edremit, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Edremit | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 42.772 | %46,8 | %34,6 | %25,6 | +21,3 |
| AK Parti | 28.879 | %31,6 | %45,5 | %49,3 | −17,7 |
| MHP | 12.879 | %14,1 | %14,8 | %12,0 | +2,1 |
| HDP | 4.577 | %5,0 | %2,3 | %10,6 | −5,5 |
| Saadet | 649 | %0,7 | %0,9 | %0,7 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 632 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| BBP | 285 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | −0,2 |
| DP | 172 | %0,2 | %0,4 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 145 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 90 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 73 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 55 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 48 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 46 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Edremit seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 313 | 108.729 | 92.292 | %84,9 | 91.302 | 990 |
Edremit mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçay Mahallesi | CHP | %59,5 | %23,3 | %81,6 | 11.744 |
| Altınoluk Mahallesi | CHP | %56,4 | %24,5 | %83,6 | 15.124 |
| Arıtaşı Mahallesi | CHP | %87,4 | %4,8 | %93,6 | 188 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %44,1 | %86,4 | 1.150 |
| Avcılar Mahallesi | CHP | %52,8 | %26,3 | %83,0 | 2.212 |
| Beyoba Mahallesi | CHP | %48,8 | %36,0 | %97,7 | 131 |
| Bostancı Mahallesi | CHP | %39,7 | %37,6 | %89,7 | 783 |
| Camivasat Mahallesi | CHP | %46,8 | %31,9 | %86,2 | 3.576 |
| Cennetayağı Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %36,4 | %87,1 | 6.883 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %39,7 | %87,3 | 6.175 |
| Çamcı Mahallesi | CHP | %88,0 | %3,4 | %93,2 | 516 |
| Çamlıbel Mahallesi | CHP | %62,0 | %20,7 | %82,7 | 1.223 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %46,8 | %81,6 | 485 |
| Darsofa Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %56,0 | %90,3 | 2.598 |
| Dereli Mahallesi | CHP | %40,4 | %38,5 | %92,9 | 296 |
| Doyran Mahallesi | CHP | %82,6 | %6,1 | %97,4 | 304 |
| Gazicelal Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %40,6 | %83,3 | 3.207 |
| Gaziilyas Mahallesi | CHP | %41,3 | %34,7 | %83,9 | 1.587 |
| Güre Mahallesi | CHP | %61,4 | %22,4 | %86,1 | 3.459 |
| Hacıarslanlar Mahallesi | CHP | %87,6 | %4,3 | %98,3 | 291 |
| Hacıtuğrul Mahallesi | CHP | %47,9 | %35,2 | %84,5 | 84 |
| Hamidiye Mahallesi | CHP | %40,2 | %31,8 | %87,5 | 4.382 |
| Hekimzade Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %47,4 | %87,8 | 1.377 |
| İbrahimce Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %42,8 | %72,2 | 2.295 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %46,5 | %87,3 | 5.474 |
| Kapıcıbaşı Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %37,1 | %86,0 | 486 |
| Kavlaklar Mahallesi | CHP | %86,5 | %4,3 | %98,2 | 169 |
| Kızılkeçili Mahallesi | CHP | %41,5 | %33,8 | %87,0 | 1.128 |
| Mehmetalan Mahallesi | CHP | %82,2 | %2,9 | %94,0 | 403 |
| Narlı Mahallesi | CHP | %49,8 | %37,6 | %82,0 | 1.202 |
| Ortaoba Mahallesi | CHP | %57,0 | %22,2 | %87,5 | 1.132 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %59,1 | %30,1 | %87,9 | 107 |
| Soğanyemez Mahallesi | CHP | %46,3 | %28,1 | %85,6 | 1.973 |
| Tahtakuşlar Mahallesi | CHP | %75,4 | %10,6 | %85,3 | 944 |
| Turhanbey Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %40,6 | %87,0 | 494 |
| Tuzcumurat Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %49,3 | %87,6 | 6.634 |
| Yaşyer Mahallesi | CHP | %48,1 | %28,2 | %94,9 | 336 |
| Yaylaönü Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %55,6 | %94,2 | 207 |
| Yolören Mahallesi | HDP | %9,8 | %36,5 | %88,7 | 670 |
| Zeytinli Mahallesi | CHP | %59,2 | %23,6 | %82,5 | 17.300 |
İlgili sonuçlar