Çamoluk Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamoluk sonuçlarında AK Parti %84,3 ile birinci, CHP %5,6 ile ikinci; fark 78,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 35,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşçılar Köyü (%100,0); CHP en güçlü Kayacık Köyü (%100,0). Katılım %82,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamoluk Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamoluk, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamoluk | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.354 | %84,3 | %61,8 | %49,3 | +35,0 |
| CHP | 223 | %5,6 | %20,0 | %25,6 | −20,0 |
| MHP | 222 | %5,6 | %14,3 | %12,0 | −6,5 |
| Saadet | 78 | %2,0 | %0,9 | %0,7 | +1,3 |
| BBP | 25 | %0,6 | %0,6 | %0,5 | +0,1 |
| Kp | 17 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 16 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HAK-PAR | 13 | %0,3 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| HDP | 12 | %0,3 | %0,6 | %10,6 | −10,3 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Çamoluk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 4.901 | 4.044 | %82,5 | 3.978 | 66 |
Çamoluk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyapı Köyü | AK Parti | %90,2 | %1,2 | %86,7 | 98 |
| Bayır Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,9 | %85,4 | 137 |
| Çakılkaya Köyü | AK Parti | %85,3 | %2,9 | %63,3 | 109 |
| Daldibi Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %70,0 | 20 |
| Dulundas Mahallesi | AK Parti | %87,7 | %0,0 | %76,1 | 113 |
| Eğnir Köyü | AK Parti | %92,9 | %1,4 | %86,4 | 81 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %93,5 | %0,0 | %94,0 | 50 |
| Gücer Köyü | AK Parti | %93,3 | %0,0 | %90,8 | 98 |
| Gürçalı Köyü | AK Parti | %86,9 | %0,0 | %77,9 | 131 |
| Hacıahmetoğlu Köyü | AK Parti | %84,5 | %5,8 | %83,3 | 126 |
| Hacıören Köyü | AK Parti | %78,0 | %15,3 | %92,2 | 64 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %13,9 | %90,2 | 41 |
| Kaledere Köyü | AK Parti | %95,8 | %0,0 | %90,1 | 131 |
| Karadikmen Köyü | AK Parti | %98,5 | %0,5 | %79,0 | 252 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %81,4 | %1,5 | %78,5 | 344 |
| Kayacık Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %65,7 | 35 |
| Kaynar Köyü | CHP | %10,0 | %78,6 | %74,5 | 94 |
| Kılıçtutan Köyü | AK Parti | %83,8 | %1,0 | %90,0 | 120 |
| Koçak Köyü | AK Parti | %95,0 | %0,0 | %82,2 | 73 |
| Köroğlu Mahallesi | AK Parti | %93,9 | %1,4 | %89,3 | 168 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %12,3 | %66,3 | 421 |
| Kurukol Mahallesi | AK Parti | %89,0 | %3,7 | %82,4 | 102 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %93,3 | %0,6 | %88,8 | 188 |
| Okçaören Köyü | CHP | %3,3 | %96,7 | %71,1 | 45 |
| Ozanköy | AK Parti | %78,0 | %12,0 | %89,5 | 57 |
| Pınarlı Köyü | AK Parti | %76,1 | %8,0 | %82,0 | 111 |
| Sarpkaya Köyü | AK Parti | %85,0 | %3,9 | %83,9 | 186 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %94,4 | 71 |
| Taşdemir Köyü | AK Parti | %85,5 | %1,6 | %86,4 | 147 |
| Usluca Köyü | AK Parti | %96,5 | %0,0 | %92,7 | 275 |
| Yazılar Mahallesi | AK Parti | %77,1 | %3,7 | %77,9 | 276 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %90,8 | %3,4 | %87,3 | 510 |
| Yeniköy | AK Parti | %98,5 | %0,0 | %78,6 | 84 |
| Yusufeli Köyü | AK Parti | %94,4 | %1,4 | %93,9 | 82 |
| Yuvacık Mahallesi | AK Parti | %81,5 | %0,0 | %88,5 | 61 |
İlgili sonuçlar