Narlıdere Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Narlıdere sonuçlarında CHP %64,0 ile birinci, AK Parti %14,8 ile ikinci; fark 49,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,3) 38,7 puan üstünde. 11 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Narlı Mahallesi (%72,2); AK Parti en güçlü Atatürk Mahallesi (%23,4). Katılım %88,9 (Türkiye %85,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Narlıdere Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Narlıdere, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 27.734 | %64,0 | %46,8 | %25,3 | +38,7 |
| AK Parti | 6.419 | %14,8 | %31,0 | %49,5 | −34,7 |
| HDP | 5.259 | %12,1 | %8,6 | %10,8 | +1,4 |
| MHP | 3.108 | %7,2 | %11,4 | %11,9 | −4,7 |
| Vatan Partisi | 366 | %0,8 | %0,5 | %0,2 | +0,6 |
| HAK-PAR | 119 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BBP | 75 | %0,2 | %0,4 | %0,5 | −0,4 |
| LDP | 44 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Saadet | 43 | %0,1 | %0,4 | %0,7 | −0,6 |
| HKP | 39 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Kp | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 20 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Narlıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 137 | 49.158 | 43.711 | %88,9 | 43.321 | 390 |
Narlıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 2. İnönü Mahallesi | CHP | %54,7 | %16,0 | %87,2 | 6.879 |
| Altıevler Mahallesi | CHP | %63,6 | %19,1 | %88,6 | 1.558 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %34,4 | %23,4 | %87,4 | 3.747 |
| Çamtepe Mahallesi | CHP | %68,6 | %12,9 | %88,5 | 5.358 |
| Çatalkaya Mahallesi | CHP | %69,2 | %11,8 | %89,0 | 5.524 |
| Huzur Mahallesi | CHP | %69,8 | %12,1 | %91,0 | 5.255 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %64,4 | %16,8 | %89,6 | 7.158 |
| Limanreis Mahallesi | CHP | %62,7 | %18,6 | %87,4 | 1.966 |
| Narlı Mahallesi | CHP | %72,2 | %10,6 | %89,8 | 5.911 |
| Sahilevleri Mahallesi | CHP | %68,3 | %17,3 | %85,9 | 1.471 |
| Yenikale Mahallesi | CHP | %71,5 | %13,8 | %90,3 | 4.331 |
İlgili sonuçlar