Susuz Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Susuz sonuçlarında HDP %37,9 ile birinci, AK Parti %29,1 ile ikinci; fark 8,8 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%10,6) 27,3 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 13'ünde HDP önde. HDP en güçlü Büyük Çatak Köyü (%96,8); AK Parti en güçlü Aksu Köyü (%80,0). Katılım %80,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Susuz Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Susuz, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Susuz | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 2.219 | %37,9 | %34,5 | %10,6 | +27,3 |
| AK Parti | 1.703 | %29,1 | %35,6 | %49,3 | −20,2 |
| CHP | 1.388 | %23,7 | %15,1 | %25,6 | −1,9 |
| MHP | 418 | %7,1 | %12,5 | %12,0 | −4,9 |
| HKP | 26 | %0,4 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 23 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| Saadet | 11 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Kp | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Susuz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 7.366 | 5.937 | %80,6 | 5.856 | 81 |
Susuz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | AK Parti | %0,5 | %80,0 | %88,8 | 223 |
| Aynalı Köyü | AK Parti | %2,7 | %66,0 | %93,0 | 158 |
| Büyük Çatak Köyü | HDP | %96,8 | %0,9 | %89,5 | 523 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %22,3 | %33,6 | %84,7 | 249 |
| Çamçavuş Köyü | CHP | %10,7 | %23,3 | %88,5 | 235 |
| Çığrıklı Köyü | HDP | %73,6 | %19,2 | %77,4 | 164 |
| Doyumlu Köyü | HDP | %70,0 | %15,0 | %63,8 | 130 |
| Erdağı Köyü | HDP | %78,3 | %6,5 | %82,3 | 226 |
| Ermişler Köyü | HDP | %91,5 | %6,1 | %76,8 | 323 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %39,7 | %49,3 | %72,3 | 213 |
| Harmanlı Köyü | HDP | %59,2 | %34,0 | %71,4 | 391 |
| İncesu Köyü | CHP | %4,9 | %22,4 | %84,6 | 318 |
| İncilipınar Köyü | HDP | %83,8 | %7,5 | %73,4 | 109 |
| İnkılap Mahallesi | CHP | %12,9 | %24,5 | %86,8 | 281 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %7,3 | %40,4 | %80,7 | 362 |
| Kalecik Köyü | HDP | %72,3 | %14,9 | %93,1 | 101 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %26,8 | %48,2 | %78,1 | 73 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %29,3 | %61,3 | %88,2 | 170 |
| Kayalık Köyü | AK Parti | %3,1 | %66,7 | %86,6 | 112 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %12,9 | %33,8 | %78,7 | 745 |
| Keçili Köyü | HDP | %75,7 | %13,5 | %84,4 | 45 |
| Kırçiçeği Köyü | CHP | %2,6 | %30,4 | %75,3 | 259 |
| Kırkpınar Köyü | AK Parti | %14,9 | %42,1 | %98,3 | 116 |
| Kiziroğlu Köyü | CHP | %5,3 | %36,4 | %79,5 | 195 |
| Kurugöl Köyü | HDP | %85,3 | %4,6 | %82,8 | 134 |
| Küçükçatak Köyü | HDP | %93,8 | %4,6 | %77,6 | 255 |
| Ortalar Köyü | AK Parti | %28,9 | %52,8 | %79,8 | 178 |
| Porsuklu Köyü | CHP | %21,5 | %28,3 | %67,7 | 291 |
| Taşlıca Köyü | HDP | %61,8 | %34,1 | %77,5 | 160 |
| Yaylacık Köyü | HDP | %67,8 | %20,1 | %73,3 | 240 |
| Yolboyu Köyü | CHP | %4,9 | %26,8 | %79,8 | 387 |
İlgili sonuçlar