Aslanapa Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aslanapa sonuçlarında AK Parti %81,4 ile birinci, MHP %11,7 ile ikinci; fark 69,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 32,1 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 35'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Emrez Köyü (%100,0); MHP en güçlü Yağcılar Köyü (%27,2). Katılım %91,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aslanapa Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aslanapa, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aslanapa | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.852 | %81,4 | %67,6 | %49,3 | +32,1 |
| MHP | 839 | %11,7 | %15,8 | %12,0 | −0,4 |
| CHP | 269 | %3,7 | %12,4 | %25,6 | −21,8 |
| Saadet | 76 | %1,1 | %1,3 | %0,7 | +0,4 |
| BBP | 53 | %0,7 | %0,7 | %0,5 | +0,2 |
| HKP | 21 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DP | 18 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,1 |
| Kp | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HDP | 14 | %0,2 | %0,5 | %10,6 | −10,4 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| DSP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Aslanapa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 40 | 7.949 | 7.291 | %91,7 | 7.188 | 103 |
Aslanapa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | AK Parti | %91,2 | %5,9 | %100,0 | 34 |
| Adaköy | AK Parti | %94,6 | %2,6 | %97,2 | 399 |
| Aslıhanlar Köyü | AK Parti | %74,6 | %12,0 | %90,7 | 312 |
| Ballıbaba Köyü | AK Parti | %74,1 | %7,4 | %96,4 | 28 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %81,8 | %7,6 | %94,5 | 146 |
| Bayramşah Köyü | AK Parti | %92,6 | %0,8 | %95,4 | 130 |
| Bezirgan Köyü | AK Parti | %72,0 | %20,1 | %94,1 | 371 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %17,4 | %88,5 | 820 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %74,4 | %17,9 | %95,1 | 41 |
| Çalköy | AK Parti | %78,2 | %13,9 | %89,2 | 527 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %89,4 | %9,2 | %92,1 | 380 |
| Çamırdık Köyü | AK Parti | %88,3 | %8,4 | %88,0 | 175 |
| Çömlekçi Köyü | AK Parti | %77,4 | %16,9 | %89,9 | 138 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %90,9 | %3,6 | %93,3 | 60 |
| Dereköy | AK Parti | %90,2 | %1,6 | %98,4 | 125 |
| Emrez Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %93,5 | 93 |
| Esen Köyü | AK Parti | %90,9 | %7,3 | %95,9 | 171 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %70,5 | %25,0 | %97,9 | 47 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %76,2 | %13,2 | %90,2 | 215 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %72,5 | %14,1 | %92,8 | 307 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %14,8 | %90,2 | 295 |
| Karadiğin Köyü | AK Parti | %87,0 | %7,0 | %98,0 | 102 |
| Kureyşler Köyü | AK Parti | %95,1 | %3,9 | %93,8 | 113 |
| Musaköy | AK Parti | %95,6 | %1,5 | %97,2 | 71 |
| Nuhören Köyü | AK Parti | %88,6 | %7,0 | %94,8 | 286 |
| Ortaca Köyü | AK Parti | %84,0 | %10,0 | %93,0 | 328 |
| Ören Köyü | AK Parti | %75,0 | %20,4 | %85,0 | 708 |
| Pazarcık Köyü | AK Parti | %86,7 | %7,4 | %91,2 | 148 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %11,0 | %95,5 | 243 |
| Sarayköy | AK Parti | %96,9 | %0,0 | %100,0 | 32 |
| Şenişler Köyü | AK Parti | %94,9 | %5,1 | %102,6 | 38 |
| Terziler Köyü | AK Parti | %81,5 | %11,8 | %91,0 | 134 |
| Tokul Köyü | AK Parti | %85,8 | %8,1 | %86,7 | 503 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %58,0 | %27,2 | %88,3 | 94 |
| Yalnızsaray Mahallesi | AK Parti | %86,3 | %9,5 | %99,1 | 335 |
İlgili sonuçlar