Ula Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ula sonuçlarında CHP %49,2 ile birinci, AK Parti %32,8 ile ikinci; fark 16,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 23,6 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 17'sinde CHP önde. CHP en güçlü Çörüş Mahallesi (%77,9); AK Parti en güçlü Kavakçalı Mahallesi (%72,0). Katılım %89,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ula Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ula, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ula | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.137 | %49,2 | %48,4 | %25,6 | +23,6 |
| AK Parti | 5.419 | %32,8 | %29,9 | %49,3 | −16,5 |
| MHP | 2.002 | %12,1 | %14,9 | %12,0 | +0,1 |
| HDP | 438 | %2,6 | %4,0 | %10,6 | −7,9 |
| DP | 105 | %0,6 | %0,5 | %0,1 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 103 | %0,6 | %0,6 | %0,2 | +0,4 |
| HAK-PAR | 83 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 56 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| Saadet | 36 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| DSP | 35 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 31 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DYP | 25 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Ula seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 18.887 | 16.920 | %89,6 | 16.536 | 384 |
Ula mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçapınar Mahallesi | CHP | %45,7 | %33,1 | %88,6 | 456 |
| Akyaka Mahallesi | CHP | %58,4 | %20,9 | %85,0 | 2.140 |
| Alparslan Mahallesi | CHP | %54,9 | %28,9 | %86,7 | 1.196 |
| Arıcılar Mahallesi | AK Parti | %18,0 | %61,8 | %93,8 | 96 |
| Armutcuk Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %51,3 | %89,4 | 180 |
| Ataköy Mahallesi | CHP | %42,5 | %30,0 | %92,0 | 535 |
| Ayazkıyı Mahallesi | CHP | %59,8 | %21,6 | %87,1 | 775 |
| Çıtlık Mahallesi | CHP | %47,5 | %37,0 | %91,9 | 776 |
| Çiçekli Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %64,4 | %92,8 | 111 |
| Çörüş Mahallesi | CHP | %77,9 | %16,9 | %96,5 | 202 |
| Demirtaş Mahallesi | CHP | %56,2 | %25,6 | %87,2 | 974 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %47,7 | %33,8 | %82,7 | 278 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %48,9 | %36,1 | %92,5 | 362 |
| Gökçe Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %52,9 | %91,6 | 944 |
| Gökova Mahallesi | CHP | %51,5 | %29,8 | %89,8 | 1.494 |
| Gölcük Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %46,2 | %96,8 | 654 |
| Karabörtlen Mahallesi | CHP | %56,9 | %24,4 | %88,9 | 1.303 |
| Kavakçalı Mahallesi | AK Parti | %16,4 | %72,0 | %91,5 | 235 |
| Kıra Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %67,7 | %94,4 | 378 |
| Kızılağaç Mahallesi | CHP | %52,7 | %25,6 | %90,6 | 847 |
| Kızılyaka Mahallesi | CHP | %57,0 | %28,7 | %90,4 | 1.093 |
| Köprübaşı Mahallesi | CHP | %55,5 | %25,8 | %88,4 | 1.738 |
| Örnekköy Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %44,4 | %92,3 | 194 |
| Portakallık Mahallesi | CHP | %65,0 | %16,2 | %90,0 | 402 |
| Sarayyanı Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %40,4 | %90,0 | 432 |
| Şirinköy Mahallesi | CHP | %47,4 | %30,3 | %92,9 | 170 |
| Turgut Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %56,2 | %92,0 | 326 |
| Yaylasöğüt Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %59,6 | %98,8 | 163 |
| Yeşilçam Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %51,7 | %92,4 | 329 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %53,5 | %98,1 | 104 |
İlgili sonuçlar