Fındıklı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Fındıklı sonuçlarında AK Parti %49,5 ile birinci, CHP %40,1 ile ikinci; fark 9,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 0,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,1 (+14,6 puan). 30 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yenişehitlik Köyü (%85,7); CHP en güçlü Gürsu Köyü (%60,3). Katılım %81,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Fındıklı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Fındıklı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Fındıklı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.957 | %49,5 | %75,9 | %49,3 | +0,1 |
| CHP | 4.022 | %40,1 | %14,9 | %25,6 | +14,6 |
| MHP | 509 | %5,1 | %5,4 | %12,0 | −7,0 |
| HDP | 245 | %2,4 | %0,6 | %10,6 | −8,1 |
| HAK-PAR | 63 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 47 | %0,5 | %1,5 | %0,7 | −0,2 |
| BBP | 38 | %0,4 | %0,5 | %0,5 | −0,2 |
| HKP | 31 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Kp | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Fındıklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 12.420 | 10.170 | %81,9 | 10.021 | 149 |
Fındıklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Mahallesi | CHP | %39,6 | %50,0 | %82,2 | 1.676 |
| Arılı Köyü | CHP | %32,8 | %59,6 | %84,3 | 236 |
| Aslandere Köyü | AK Parti | %66,5 | %24,9 | %81,6 | 244 |
| Avcılar Köyü | AK Parti | %59,3 | %25,2 | %83,5 | 164 |
| Beydere Köyü | AK Parti | %83,1 | %9,6 | %77,2 | 342 |
| Cennet Köyü | AK Parti | %65,9 | %25,0 | %84,8 | 105 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %56,3 | %33,4 | %78,9 | 398 |
| Çınarlı Köyü | CHP | %36,9 | %59,7 | %83,2 | 179 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %56,9 | %35,9 | %83,9 | 242 |
| Doğanay Köyü | AK Parti | %65,0 | %27,5 | %87,2 | 47 |
| Gürsu Köyü | CHP | %26,5 | %60,3 | %83,2 | 184 |
| Haraköy | CHP | %45,1 | %45,8 | %90,2 | 163 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %29,9 | %84,7 | 294 |
| Ihlamurlu Köyü | AK Parti | %82,1 | %10,3 | %82,6 | 321 |
| Ilıca Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %42,1 | %86,8 | 273 |
| Karaali Köyü | CHP | %39,6 | %50,9 | %88,3 | 60 |
| Kıyıcık Köyü | CHP | %45,7 | %46,9 | %81,9 | 199 |
| Liman Mahallesi | CHP | %43,0 | %44,4 | %84,9 | 324 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %43,6 | %79,1 | 2.875 |
| Meyvalı Köyü | AK Parti | %44,8 | %44,3 | %83,6 | 268 |
| Saatköy | AK Parti | %76,1 | %15,6 | %85,2 | 135 |
| Sahil Mahallesi | CHP | %42,4 | %45,1 | %83,8 | 1.234 |
| Sulak Köyü | AK Parti | %58,6 | %32,6 | %76,9 | 299 |
| Sümer Köyü | AK Parti | %58,5 | %31,0 | %80,5 | 543 |
| Tatlısu Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %43,1 | %80,9 | 309 |
| Tepecik Köyü | CHP | %41,3 | %52,0 | %81,1 | 95 |
| Yaylacılar Köyü | AK Parti | %46,0 | %41,6 | %85,2 | 162 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %34,7 | %84,1 | 810 |
| Yeniköy | AK Parti | %55,1 | %33,1 | %80,4 | 163 |
| Yenişehitlik Köyü | AK Parti | %85,7 | %4,8 | %85,5 | 76 |
İlgili sonuçlar