Şalpazarı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şalpazarı sonuçlarında AK Parti %66,6 ile birinci, MHP %17,3 ile ikinci; fark 49,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 17,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,3 (+5,3 puan). 30 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Simenli Mahallesi (%92,7); MHP en güçlü Kasımağzı Mahallesi (%49,7). Katılım %88,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şalpazarı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şalpazarı, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şalpazarı | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.085 | %66,6 | %66,8 | %49,3 | +17,3 |
| MHP | 1.323 | %17,3 | %13,1 | %12,0 | +5,3 |
| CHP | 972 | %12,7 | %16,4 | %25,6 | −12,8 |
| Saadet | 104 | %1,4 | %1,4 | %0,7 | +0,7 |
| HKP | 37 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 29 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 28 | %0,4 | %0,5 | %0,5 | −0,2 |
| HDP | 14 | %0,2 | %0,5 | %10,6 | −10,4 |
| Kp | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Şalpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 8.804 | 7.795 | %88,5 | 7.635 | 160 |
Şalpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağırtaş Mahallesi | AK Parti | %85,6 | %10,3 | %84,4 | 180 |
| Akçiriş Mahallesi | CHP | %20,7 | %38,0 | %87,6 | 105 |
| Çamkiriş Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %11,4 | %81,5 | 189 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %84,5 | 116 |
| Çarlaklı Mahallesi | CHP | %14,3 | %9,8 | %87,7 | 130 |
| Çetrik Mahallesi | AK Parti | %80,1 | %11,0 | %97,9 | 142 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %14,8 | %88,7 | 494 |
| Doğancı Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %15,2 | %84,0 | 307 |
| Dorukkiriş Mahallesi | AK Parti | %74,8 | %16,7 | %91,3 | 287 |
| Düzköy Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %14,5 | %84,3 | 293 |
| Fidanbaşı Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %12,2 | %92,1 | 165 |
| Geyikli Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %18,8 | %85,2 | 1.255 |
| Gökçeköy Mahallesi | AK Parti | %90,6 | %3,5 | %91,5 | 377 |
| Gölkiriş Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %37,2 | %91,4 | 128 |
| Güdün Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %12,4 | %88,3 | 222 |
| Kabasakal Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %12,3 | %89,6 | 318 |
| Kalecik Mahallesi | MHP | %28,6 | %36,3 | %85,2 | 108 |
| Karakaya Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %7,0 | %90,0 | 160 |
| Kasımağzı Mahallesi | MHP | %40,6 | %49,7 | %88,7 | 212 |
| Kuzuluk Mahallesi | AK Parti | %90,3 | %6,5 | %92,8 | 306 |
| Merkez-Kireç Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %23,8 | %82,8 | 709 |
| Pelitçik Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %21,8 | %88,0 | 117 |
| Sayvançatak Mahallesi | AK Parti | %77,0 | %13,5 | %91,8 | 244 |
| Simenli Mahallesi | AK Parti | %92,7 | %2,8 | %96,0 | 374 |
| Sinlice Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %16,8 | %90,9 | 187 |
| Sugören Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %14,3 | %82,6 | 328 |
| Sütpınar Mahallesi | AK Parti | %84,0 | %8,4 | %96,2 | 289 |
| Tepeağzı Mahallesi | AK Parti | %79,8 | %15,2 | %90,4 | 115 |
| Turalıuşağı Mahallesi | AK Parti | %82,3 | %11,6 | %92,2 | 322 |
| Üzümözü Mahallesi | MHP | %34,8 | %40,6 | %92,2 | 625 |
İlgili sonuçlar