Çayıralan Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çayıralan sonuçlarında AK Parti %55,8 ile birinci, CHP %15,9 ile ikinci; fark 39,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 6,5 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,3 (+11,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karakışla Köyü (%87,2); CHP en güçlü Evciler Köyü (%79,7). Katılım %70,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayıralan Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çayıralan, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayıralan | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.908 | %55,8 | %64,8 | %49,3 | +6,5 |
| CHP | 1.116 | %15,9 | %7,4 | %25,6 | −9,6 |
| MHP | 884 | %12,6 | %12,5 | %12,0 | +0,6 |
| Bağımsızlar | 792 | %11,3 | %11,8 | %0,1 | +11,2 |
| DYP | 55 | %0,8 | %0,4 | %0,0 | +0,8 |
| BBP | 39 | %0,6 | %0,6 | %0,5 | +0,0 |
| BTP | 37 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| HAK-PAR | 35 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| Saadet | 30 | %0,4 | %0,5 | %0,7 | −0,3 |
| HKP | 27 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 27 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| HDP | 19 | %0,3 | %0,5 | %10,6 | −10,3 |
| Millet | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Çayıralan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 10.215 | 7.176 | %70,2 | 7.004 | 172 |
Çayıralan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alidemirci Köyü | AK Parti | %76,2 | %2,8 | %79,8 | 188 |
| Aşağıtekke Köyü | AK Parti | %55,5 | %8,0 | %79,7 | 177 |
| Aşağıyahyasaray Köyü | AK Parti | %84,1 | %0,0 | %88,0 | 50 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %11,2 | %77,8 | 293 |
| Avşaralanı Köyü | AK Parti | %77,6 | %3,5 | %73,3 | 116 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %19,2 | %70,5 | 667 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %33,1 | %68,0 | 609 |
| Curali Köyü | AK Parti | %41,6 | %19,1 | %49,5 | 715 |
| Çokradan Köyü | AK Parti | %50,7 | %8,5 | %61,9 | 588 |
| Çukurören Köyü | CHP | %3,6 | %79,1 | %68,1 | 207 |
| Derekemal Köyü | AK Parti | %83,9 | %1,8 | %82,0 | 267 |
| Elçi Köyü | AK Parti | %60,3 | %8,2 | %77,7 | 94 |
| Evciler Köyü | CHP | %3,4 | %79,7 | %45,2 | 135 |
| Fahralı Köyü | AK Parti | %66,0 | %5,2 | %91,1 | 112 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %14,0 | %75,2 | 577 |
| Gülderesi Köyü | CHP | %2,3 | %70,5 | %57,0 | 79 |
| Günyayla Köyü | AK Parti | %82,2 | %3,3 | %80,3 | 305 |
| Güzelyayla Köyü | AK Parti | %41,2 | %41,2 | %89,5 | 19 |
| İnönü Köyü | AK Parti | %71,7 | %10,5 | %74,2 | 213 |
| İshaklı Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %29,2 | %73,6 | 692 |
| Kaletepe Köyü | AK Parti | %69,0 | %9,0 | %57,7 | 182 |
| Karaazap Köyü | CHP | %3,2 | %79,4 | %60,5 | 114 |
| Karakışla Köyü | AK Parti | %87,2 | %1,1 | %79,0 | 233 |
| Konuklar-Fatih Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %5,1 | %53,3 | 957 |
| Külekçi Köyü | AK Parti | %82,3 | %3,8 | %73,6 | 333 |
| Menteşe Köyü | AK Parti | %70,1 | %0,7 | %76,8 | 354 |
| Söbeçimen Köyü | AK Parti | %65,7 | %2,9 | %79,4 | 131 |
| Turluhan Köyü | AK Parti | %59,2 | %13,1 | %86,5 | 260 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %24,9 | %73,7 | 995 |
| Yukarıtekke Köyü | AK Parti | %60,9 | %5,5 | %81,6 | 141 |
| Yukarıyahyasaray Köyü | AK Parti | %79,9 | %0,3 | %87,4 | 412 |
İlgili sonuçlar