Sincik 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Sincik sonuçlarında Evet %96,3 ile birinci, Hayır %3,7 ile ikinci; fark 92,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 45,1 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 38'inde Evet önde. Evet en güçlü Eskiköy (%100,0); Hayır en güçlü İnlice-Tuna Mahallesi (%14,1). Katılım %91,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sincik 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Sincik, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Sincik | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 9.989 | %96,3 | %69,8 | %51,2 | +45,1 |
| Hayır | 385 | %3,7 | %30,2 | %48,8 | −45,1 |
Sincik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 11.411 | 10.436 | %91,5 | 10.374 | 62 |
Sincik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %98,0 | 151 |
| Alancık Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %84,3 | 428 |
| Arıkonak Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %96,0 | 198 |
| Ayengin Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %85,8 | 310 |
| Balkaya Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %90,5 | 200 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %93,3 | 178 |
| Çamdere Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %94,7 | 1.104 |
| Çat Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %98,2 | 285 |
| Çatbahçe Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %87,6 | 612 |
| Dilektepe Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %97,5 | 529 |
| Eskiköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 232 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %83,8 | 302 |
| Geçitli Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %98,9 | 88 |
| Hasanlı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %96,2 | 317 |
| Hüseyinli Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %99,4 | 491 |
| İnlice-Çınar Mahallesi | Evet | %95,7 | %4,3 | %97,6 | 288 |
| İnlice-Çükan Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %97,3 | 263 |
| İnlice-Fırat Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %86,6 | 329 |
| İnlice-Karadağ Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %87,5 | 144 |
| İnlice-Özbilgin Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %95,8 | 262 |
| İnlice-Taşlıca Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %90,2 | 163 |
| İnlice-Tuna Mahallesi | Evet | %85,9 | %14,1 | %89,4 | 161 |
| Karaköse Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,9 | 159 |
| Karaman Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %86,7 | 986 |
| Mahmutoğlu Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %92,6 | 216 |
| Narlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,6 | 165 |
| Onur Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %92,4 | 528 |
| Pınarbaşı Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %68,6 | 223 |
| Sakız Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,3 | 293 |
| Serince Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %100,0 | 200 |
| Söğütlübahçe Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %96,0 | 247 |
| Subaşı Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %79,6 | 98 |
| Şahinbeyler Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %99,4 | 171 |
| Şahkolu Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %81,8 | 137 |
| Taşkale Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,4 | 192 |
| Uğurlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 79 |
| Yarpuzlu Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %84,6 | 449 |
| Zeynel Aslan Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %84,5 | 233 |
İlgili sonuçlar