Söke 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Söke sonuçlarında Hayır %69,0 ile birinci, Evet %31,0 ile ikinci; fark 38,0 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 20,2 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 43'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Güneyyaka Mahallesi (%94,7); Evet en güçlü Arslanyaylası Mahallesi (%74,1). Katılım %87,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Söke 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Söke, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Söke | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 52.312 | %69,0 | %64,3 | %48,8 | +20,2 |
| Evet | 23.523 | %31,0 | %35,7 | %51,2 | −20,2 |
Söke seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 248 | 87.843 | 77.103 | %87,8 | 75.835 | 1.268 |
Söke mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlı Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %90,9 | 362 |
| Akçakaya Mahallesi | Evet | %38,1 | %61,9 | %89,7 | 223 |
| Akçakonak Mahallesi | Hayır | %63,4 | %36,6 | %83,9 | 1.144 |
| Argavlı Mahallesi | Hayır | %53,7 | %46,3 | %88,7 | 194 |
| Arslanyaylası Mahallesi | Evet | %25,9 | %74,1 | %89,8 | 127 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %90,0 | 8.037 |
| Atburgazı Mahallesi | Hayır | %72,8 | %27,2 | %88,5 | 1.312 |
| Avcılar Mahallesi | Evet | %45,2 | %54,8 | %90,6 | 191 |
| Avşar Mahallesi | Hayır | %84,5 | %15,5 | %92,4 | 382 |
| Bağarası Mahallesi | Hayır | %54,1 | %45,9 | %86,5 | 4.808 |
| Bayırdamı Mahallesi | Hayır | %61,4 | %38,6 | %103,6 | 56 |
| Burunköy Mahallesi | Hayır | %56,0 | %44,0 | %83,5 | 625 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %75,0 | %25,0 | %88,4 | 6.152 |
| Çalıköy Mahallesi | Hayır | %78,3 | %21,7 | %89,8 | 157 |
| Çalışlı Mahallesi | Hayır | %67,4 | %32,6 | %89,2 | 545 |
| Çavdar Mahallesi | Evet | %38,7 | %61,3 | %91,4 | 757 |
| Çeltikçi Mahallesi | Hayır | %72,7 | %27,3 | %88,5 | 10.096 |
| Demirçay Mahallesi | Evet | %41,1 | %58,9 | %93,3 | 209 |
| Doğanbey Mahallesi | Hayır | %80,1 | %19,9 | %92,0 | 536 |
| Fevzipaşa Mahallesi | Hayır | %65,8 | %34,2 | %86,7 | 4.811 |
| Gölbent Mahallesi | Hayır | %73,1 | %26,9 | %92,4 | 157 |
| Güllübahçe Mahallesi | Hayır | %77,6 | %22,4 | %87,7 | 1.310 |
| Güneyyaka Mahallesi | Hayır | %94,7 | %5,3 | %101,8 | 57 |
| Güzeltepe Mahallesi | Hayır | %93,8 | %6,3 | %99,1 | 113 |
| Karaatlı Mahallesi | Hayır | %52,7 | %47,3 | %101,9 | 54 |
| Karacahayıt Mahallesi | Hayır | %65,2 | %34,8 | %90,3 | 537 |
| Karakaya Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %78,5 | 205 |
| Kaygıllı Mahallesi | Evet | %40,4 | %59,6 | %84,4 | 262 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Hayır | %64,8 | %35,2 | %79,3 | 3.038 |
| Kisir Mahallesi | Hayır | %68,2 | %31,8 | %81,0 | 263 |
| Konak Mahallesi | Hayır | %71,7 | %28,3 | %87,5 | 7.602 |
| Köprüalan Mahallesi | Hayır | %72,7 | %27,3 | %88,3 | 77 |
| Nalbantlar Mahallesi | Hayır | %71,6 | %28,4 | %82,3 | 203 |
| Özbaşı Mahallesi | Hayır | %67,7 | %32,3 | %90,4 | 314 |
| Pamukçular Mahallesi | Hayır | %72,0 | %28,0 | %95,3 | 106 |
| Sarıkemer Mahallesi | Hayır | %66,9 | %33,1 | %86,3 | 1.633 |
| Savuca Mahallesi | Hayır | %59,2 | %40,8 | %85,4 | 4.849 |
| Sayrakçı Mahallesi | Hayır | %72,2 | %27,8 | %90,2 | 82 |
| Sazlı Mahallesi | Hayır | %58,8 | %41,2 | %82,5 | 3.365 |
| Serçin Mahallesi | Hayır | %79,1 | %20,9 | %91,1 | 571 |
| Sofular Mahallesi | Hayır | %90,8 | %9,2 | %88,3 | 137 |
| Tuzburgazı Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %92,6 | 620 |
| Yamaç Mahallesi | Hayır | %77,1 | %22,9 | %94,8 | 116 |
| Yenicamii Mahallesi | Hayır | %73,4 | %26,6 | %89,5 | 10.191 |
| Yenidoğan Mahallesi | Hayır | %72,5 | %27,5 | %88,2 | 4.115 |
| Yenikent Mahallesi | Hayır | %73,7 | %26,3 | %88,7 | 6.018 |
| Yeniköy Mahallesi | Hayır | %59,0 | %41,0 | %91,7 | 470 |
| Yeşilköy Mahallesi | Hayır | %61,4 | %38,6 | %94,2 | 260 |
| Yuvaca Mahallesi | Hayır | %65,9 | %34,1 | %85,8 | 394 |
İlgili sonuçlar