Gölpazarı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gölpazarı sonuçlarında Evet %53,6 ile birinci, Hayır %46,4 ile ikinci; fark 7,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 2,4 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 36'sında Evet önde. Evet en güçlü Hamidiye Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Aktaş Köyü (%91,1). Katılım %85,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölpazarı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gölpazarı, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gölpazarı | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.647 | %53,6 | %48,9 | %51,2 | +2,4 |
| Hayır | 3.159 | %46,4 | %51,1 | %48,8 | −2,4 |
Gölpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 8.151 | 6.992 | %85,8 | 6.806 | 186 |
Gölpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %88,0 | 50 |
| Aktaş Köyü | Hayır | %8,9 | %91,1 | %94,6 | 168 |
| Alıç Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %87,2 | 47 |
| Arıcaklar Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %93,8 | 80 |
| Armutçuk Köyü | Evet | %69,6 | %30,4 | %95,8 | 24 |
| Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %25,3 | %74,7 | %82,1 | 106 |
| Baltalı Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %100,0 | 18 |
| Bayat Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %80,0 | 70 |
| Bedi Köyü | Hayır | %35,9 | %64,1 | %83,2 | 149 |
| Bolatlı Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %87,9 | 132 |
| Büyükbelen Köyü | Hayır | %43,2 | %56,8 | %87,4 | 151 |
| Büyüksusuz Köyü | Hayır | %26,9 | %73,1 | %100,0 | 69 |
| Büyüksürmeli Köyü | Evet | %54,5 | %45,5 | %83,3 | 42 |
| Çengeller Köyü | Evet | %52,7 | %47,3 | %88,1 | 84 |
| Çımışkı Köyü | Hayır | %48,3 | %51,7 | %103,6 | 28 |
| Çiftlikköy | Evet | %62,5 | %37,5 | %101,8 | 57 |
| Çukurören Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %103,4 | 29 |
| Demirhanlar Köyü | Hayır | %46,7 | %53,3 | %81,4 | 59 |
| Derecikören Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %103,4 | 29 |
| Dereli Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %96,1 | 51 |
| Doğancılar Köyü | Hayır | %42,6 | %57,4 | %88,7 | 62 |
| Dokuz Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %88,0 | 25 |
| Gökçeler Köyü | Hayır | %43,1 | %56,9 | %77,6 | 98 |
| Gökçeöz Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %92,4 | 119 |
| Göldağı Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %110,0 | 10 |
| Gözaçanlar Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %90,0 | 40 |
| Hacıköy | Evet | %95,0 | %5,0 | %105,3 | 19 |
| Hamidiye Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %140,0 | 10 |
| Hüyük Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %91,8 | 147 |
| İncirli Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %96,4 | 56 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %85,0 | 820 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %49,3 | %50,7 | %84,5 | 1.706 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %66,2 | %33,8 | %90,7 | 75 |
| Karaahmetler Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %102,0 | 51 |
| Karacalar Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %100,0 | 32 |
| Kasımlar Köyü | Hayır | %49,1 | %50,9 | %81,5 | 65 |
| Kavak Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %83,2 | 161 |
| Keskin Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %100,0 | 36 |
| Köprücek Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %92,1 | 89 |
| Kurşunlu Köyü | Evet | %51,9 | %48,1 | %85,4 | 158 |
| Kuşçuören Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %96,5 | 57 |
| Küçüksusuz Köyü | Hayır | %44,3 | %55,7 | %96,9 | 64 |
| Küçükyenice Köyü | Hayır | %31,9 | %68,1 | %92,3 | 130 |
| Kümbet Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %83,3 | 78 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %47,4 | %52,6 | %86,1 | 1.529 |
| Reşadiye Mahallesi | Hayır | %44,7 | %55,3 | %67,5 | 681 |
| Sarıhacılar Köyü | Evet | %53,8 | %46,2 | %96,3 | 27 |
| Softalar Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %98,3 | 59 |
| Söğütcük Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %88,2 | 93 |
| Şahinler Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %97,0 | 33 |
| Taşçıahiler Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %115,4 | 13 |
| Tongurlar Köyü | Hayır | %41,3 | %58,7 | %92,0 | 50 |
| Türkmen Köyü | Hayır | %49,4 | %50,6 | %80,9 | 115 |
İlgili sonuçlar