Bucak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bucak sonuçlarında Evet %60,5 ile birinci, Hayır %39,5 ile ikinci; fark 21,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 9,4 puan üstünde. 63 mahalle ve köy arasından 53'ünde Evet önde. Evet en güçlü Kargı Köyü (%87,7); Hayır en güçlü Kestel Köyü (%70,1). Katılım %90,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bucak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bucak, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bucak | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 24.913 | %60,5 | %51,7 | %51,2 | +9,4 |
| Hayır | 16.238 | %39,5 | %48,3 | %48,8 | −9,4 |
Bucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 153 | 46.910 | 42.476 | %90,5 | 41.151 | 1.325 |
Bucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaattin Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %91,6 | 1.523 |
| Alkaya Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %89,6 | 115 |
| Anbahan Köyü | Hayır | %49,7 | %50,3 | %91,7 | 349 |
| Atilla Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %89,0 | 91 |
| Avdancık Köyü | Evet | %51,3 | %48,7 | %92,9 | 266 |
| Barboros Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %91,7 | 960 |
| Belören Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %110,7 | 28 |
| Beşkonak Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %90,9 | 232 |
| Boğazköy | Evet | %81,3 | %18,7 | %85,3 | 563 |
| Camii Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %86,2 | 1.080 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %90,3 | 1.438 |
| Çamlık Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %92,4 | 1.002 |
| Çavuşlar Mahallesi | Evet | %65,4 | %34,6 | %91,9 | 1.379 |
| Çobanpınarı Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %99,3 | 458 |
| Çukur Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %91,2 | 624 |
| Dağarcık Köyü | Evet | %64,2 | %35,8 | %97,5 | 119 |
| Dutalanı Köyü | Evet | %69,4 | %30,6 | %96,7 | 90 |
| Elsazı Köyü | Evet | %69,4 | %30,6 | %92,7 | 505 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %91,3 | 3.631 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %56,5 | %43,5 | %93,8 | 918 |
| İncirdere Köyü | Evet | %53,6 | %46,4 | %89,5 | 399 |
| Karaaliler Köyü | Evet | %65,6 | %34,4 | %91,7 | 314 |
| Karacaören Köyü | Evet | %67,7 | %32,3 | %97,0 | 99 |
| Karaot Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %95,8 | 144 |
| Karapınar Köyü | Evet | %57,6 | %42,4 | %90,4 | 812 |
| Karaseki Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %98,1 | 104 |
| Karayvatlar Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %89,0 | 675 |
| Kargı Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %93,8 | 320 |
| Kavacık Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %95,4 | 196 |
| Kayı Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %90,0 | 418 |
| Keçili Köyü | Hayır | %42,5 | %57,5 | %86,8 | 204 |
| Kestel Köyü | Hayır | %29,9 | %70,1 | %92,6 | 661 |
| Kızılcaağaç Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %88,1 | 168 |
| Kızılkaya-Avdan Mahallesi | Hayır | %38,3 | %61,7 | %94,0 | 496 |
| Kızılkaya-Pazar Mahallesi | Hayır | %45,1 | %54,9 | %92,8 | 416 |
| Kızılkaya-Yeni Mahallesi | Evet | %50,2 | %49,8 | %89,3 | 590 |
| Kızılkaya-Yuva Mahallesi | Hayır | %36,3 | %63,7 | %90,9 | 88 |
| Kızıllı Köyü | Evet | %81,6 | %18,4 | %94,6 | 333 |
| Kızılseki Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %91,7 | 397 |
| Kocaaliler-Camii Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %92,4 | 604 |
| Kocaaliler-Gökalan Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %97,8 | 135 |
| Kocaaliler-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %90,3 | 443 |
| Kocaaliler-Pazar Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %89,7 | 340 |
| Konak Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %90,4 | 2.962 |
| Kuşbaba Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %89,6 | 730 |
| Kuyubaşı Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %100,0 | 97 |
| Mehmet Akif Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %90,2 | 3.973 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %90,5 | 398 |
| Oğuzhan Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %87,6 | 955 |
| Onaç Mahallesi | Evet | %66,6 | %33,4 | %86,7 | 886 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %86,0 | 642 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %90,7 | 1.858 |
| Seydiköy | Hayır | %38,5 | %61,5 | %92,2 | 503 |
| Susuz Köyü | Evet | %53,6 | %46,4 | %88,1 | 740 |
| Taşyayla Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %90,1 | 506 |
| Uğurlu Köyü | Hayır | %48,4 | %51,6 | %90,2 | 368 |
| Ürkütlü Köyü | Hayır | %35,2 | %64,8 | %90,4 | 687 |
| Üzümlübel Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %85,1 | 175 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %89,0 | 5.060 |
| Yetmiş Evler Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %85,8 | 726 |
| Yörükler Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %89,8 | 568 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %65,6 | %34,4 | %93,7 | 950 |
| Yüreğil Köyü | Evet | %58,1 | %41,9 | %91,7 | 399 |
İlgili sonuçlar