Çan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çan sonuçlarında Hayır %54,2 ile birinci, Evet %45,8 ile ikinci; fark 8,4 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 5,4 puan üstünde. 74 mahalle ve köy arasından 39'unda Hayır önde. Hayır en güçlü Üvezdere Köyü (%78,6); Evet en güçlü Çamköy (%91,9). Katılım %93,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çan, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çan | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 19.167 | %54,2 | %60,5 | %48,8 | +5,4 |
| Evet | 16.201 | %45,8 | %39,5 | %51,2 | −5,4 |
Çan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 143 | 38.600 | 35.886 | %93,0 | 35.368 | 518 |
Çan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatlıburun Köyü | Evet | %37,2 | %62,8 | %91,7 | 241 |
| Alibeyçiftliği Köyü | Hayır | %58,3 | %41,7 | %84,2 | 57 |
| Altıkulaç Köyü | Evet | %48,4 | %51,6 | %92,3 | 169 |
| Asmalı Köyü | Evet | %27,6 | %72,4 | %95,7 | 92 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %59,5 | %40,5 | %92,4 | 2.427 |
| Bahadırlı Köyü | Hayır | %72,8 | %27,2 | %95,3 | 276 |
| Bardakçılar Köyü | Evet | %49,3 | %50,7 | %90,4 | 83 |
| Bilaller Köyü | Evet | %16,1 | %83,9 | %94,6 | 167 |
| Bostandere Köyü | Evet | %40,3 | %59,7 | %96,9 | 160 |
| Bozguç Köyü | Hayır | %62,8 | %37,2 | %94,5 | 603 |
| Büyükpaşa Köyü | Hayır | %61,9 | %38,1 | %91,5 | 200 |
| Büyüktepe Köyü | Hayır | %62,7 | %37,3 | %93,1 | 335 |
| Cicikler Köyü | Evet | %34,0 | %66,0 | %96,3 | 108 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %92,6 | 3.495 |
| Çakılköy | Hayır | %71,6 | %28,4 | %95,8 | 142 |
| Çaltıkara Köyü | Evet | %21,1 | %78,9 | %86,7 | 90 |
| Çamköy | Evet | %8,1 | %91,9 | %98,4 | 64 |
| Çekiçler Köyü | Evet | %40,4 | %59,6 | %97,0 | 99 |
| Çomaklı Köyü | Hayır | %62,6 | %37,4 | %89,9 | 327 |
| Danapınar Köyü | Evet | %13,6 | %86,4 | %91,8 | 377 |
| Derenti Köyü | Evet | %37,8 | %62,2 | %94,1 | 555 |
| Dereoba Köyü | Evet | %24,0 | %76,0 | %94,4 | 107 |
| Doğaca Köyü | Evet | %32,3 | %67,7 | %93,6 | 282 |
| Doğancılar Köyü | Hayır | %55,2 | %44,8 | %96,7 | 151 |
| Dondurma Köyü | Evet | %37,4 | %62,6 | %93,9 | 228 |
| Duman Köyü | Hayır | %56,0 | %44,0 | %92,1 | 140 |
| Durali Köyü | Hayır | %60,8 | %39,2 | %88,3 | 196 |
| Emeşe Köyü | Evet | %29,4 | %70,6 | %103,0 | 33 |
| Eskiyayla Köyü | Hayır | %62,6 | %37,4 | %96,5 | 144 |
| Etili Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %93,2 | 1.074 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %50,3 | %49,7 | %93,4 | 2.838 |
| Göle Köyü | Evet | %38,9 | %61,1 | %97,1 | 136 |
| Hacıkasım Köyü | Evet | %24,5 | %75,5 | %85,0 | 60 |
| Hacılar Köyü | Evet | %26,1 | %73,9 | %94,1 | 457 |
| Halilağa Köyü | Hayır | %68,6 | %31,4 | %94,1 | 152 |
| Helvacı Köyü | Hayır | %61,8 | %38,2 | %93,8 | 192 |
| Hurma Köyü | Hayır | %68,0 | %32,0 | %92,6 | 217 |
| İlyasağaçiftliği Köyü | Hayır | %67,6 | %32,4 | %92,0 | 187 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %51,8 | %48,2 | %91,5 | 4.330 |
| Kadılar Köyü | Evet | %38,2 | %61,8 | %103,0 | 33 |
| Kalburcu Köyü | Evet | %46,4 | %53,6 | %94,2 | 325 |
| Karadağ Köyü | Hayır | %58,4 | %41,6 | %92,8 | 458 |
| Karakadılar Köyü | Hayır | %67,0 | %33,0 | %100,0 | 95 |
| Karakoca Köyü | Hayır | %73,1 | %26,9 | %95,0 | 540 |
| Karlı Köyü | Hayır | %71,9 | %28,1 | %94,1 | 68 |
| Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %59,0 | %41,0 | %92,7 | 6.531 |
| Kazabat Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Keçiağılı Köyü | Evet | %16,7 | %83,3 | %97,2 | 106 |
| Kızılelma Köyü | Evet | %28,1 | %71,9 | %95,6 | 229 |
| Kocayayla Köyü | Evet | %48,9 | %51,1 | %91,8 | 931 |
| Koyunyeri Köyü | Evet | %44,1 | %55,9 | %97,3 | 75 |
| Kulfal Köyü | Hayır | %74,8 | %25,2 | %91,0 | 167 |
| Kumarlar Köyü | Hayır | %65,3 | %34,7 | %95,0 | 159 |
| Küçüklü Köyü | Evet | %25,8 | %74,2 | %95,2 | 189 |
| Küçükpaşa Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %92,7 | 109 |
| Mallı Köyü | Evet | %34,9 | %65,1 | %93,5 | 139 |
| Maltepe Köyü | Evet | %46,7 | %53,3 | %91,5 | 387 |
| Okçular Köyü | Evet | %45,7 | %54,3 | %95,9 | 73 |
| Osmanefendi Mahallesi | Evet | %47,3 | %52,7 | %93,8 | 1.528 |
| Ozancık Köyü | Evet | %29,9 | %70,1 | %95,2 | 83 |
| Sameteli Köyü | Evet | %49,5 | %50,5 | %96,1 | 308 |
| Seramik Mahallesi | Hayır | %61,6 | %38,4 | %92,4 | 1.292 |
| Söğütalanı Köyü | Hayır | %56,5 | %43,5 | %90,8 | 437 |
| Şerbetli Köyü | Hayır | %67,5 | %32,5 | %90,8 | 131 |
| Tepeköy | Hayır | %61,9 | %38,1 | %95,2 | 124 |
| Terzialan-Çakmakçayır Mahallesi | Hayır | %50,6 | %49,4 | %94,3 | 1.216 |
| Terzialan-Süle Mahallesi | Hayır | %62,5 | %37,5 | %92,3 | 271 |
| Uzunalan Köyü | Hayır | %55,4 | %44,6 | %92,5 | 265 |
| Üvezdere Köyü | Hayır | %78,6 | %21,4 | %95,5 | 44 |
| Yaya Köyü | Hayır | %69,9 | %30,1 | %92,5 | 147 |
| Yaykın Köyü | Evet | %26,6 | %73,4 | %94,0 | 566 |
| Yeniçeri Köyü | Hayır | %64,1 | %35,9 | %93,7 | 237 |
| Yuvalar Köyü | Hayır | %57,9 | %42,1 | %92,7 | 262 |
| Zeybekçayırı Köyü | Evet | %24,1 | %75,9 | %96,4 | 84 |
İlgili sonuçlar