Kargı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kargı sonuçlarında Evet %72,9 ile birinci, Hayır %27,1 ile ikinci; fark 45,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 21,7 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 61'inde Evet önde. Evet en güçlü Bozarmut Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Karapürçek Köyü (%80,6). Katılım %84,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kargı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kargı, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kargı | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.688 | %72,9 | %64,5 | %51,2 | +21,7 |
| Hayır | 2.860 | %27,1 | %35,5 | %48,8 | −21,7 |
Kargı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 12.805 | 10.810 | %84,4 | 10.548 | 262 |
Kargı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullah Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %87,5 | 120 |
| Akçataş Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %95,2 | 21 |
| Akkaya Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %84,6 | 156 |
| Akkese Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %92,6 | 256 |
| Alioğlu Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %52,5 | 59 |
| Arık Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %86,8 | 129 |
| Avşar Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %87,0 | 100 |
| Bademce Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %75,5 | 151 |
| Bağözü Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %96,3 | 107 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %83,0 | 770 |
| Başköy | Evet | %94,9 | %5,1 | %71,4 | 56 |
| Bayat Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %74,6 | 67 |
| Beygircioğlu Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %88,1 | 210 |
| Bozarmut Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %53,8 | 39 |
| Cihadiye Köyü | Evet | %54,7 | %45,3 | %66,9 | 136 |
| Çakırlar Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %83,6 | 159 |
| Çalköy | Evet | %80,6 | %19,4 | %67,6 | 102 |
| Çeltiközü Köyü | Evet | %81,6 | %18,4 | %84,9 | 166 |
| Çetmi Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %76,4 | 161 |
| Çobankaya Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %70,7 | 58 |
| Çobanlar Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %60,3 | 63 |
| Çukuralıç Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %96,4 | 389 |
| Demirören Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %70,6 | 68 |
| Dereköy | Evet | %82,5 | %17,5 | %90,3 | 330 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %88,4 | 759 |
| Gökbudak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %34,5 | 29 |
| Gökçedoğan Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %85,9 | 411 |
| Gölet Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %84,7 | 111 |
| Göletdere Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %68,8 | 160 |
| Gölköy | Evet | %52,6 | %47,4 | %70,3 | 195 |
| Gümüşoğlu Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %68,0 | 50 |
| Güneyköy | Evet | %92,7 | %7,3 | %87,1 | 271 |
| Günyazı Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %84,1 | 107 |
| Hacıhamza Köyü | Evet | %61,5 | %38,5 | %84,5 | 827 |
| Hacıveli Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %68,5 | 73 |
| Halılar Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %85,2 | 391 |
| İmambey Mahallesi | Hayır | %46,3 | %53,7 | %83,0 | 524 |
| İnceçay Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %89,2 | 93 |
| Kabakçı Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %78,9 | 38 |
| Karaboya Köyü | Evet | %70,9 | %29,1 | %98,2 | 57 |
| Karacaoğlan Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %93,9 | 98 |
| Karakese Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %93,4 | 287 |
| Karaosmanlı Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %36,0 | 25 |
| Karapürçek Köyü | Hayır | %19,4 | %80,6 | %91,8 | 73 |
| Kavakçayı Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %93,0 | 157 |
| Koyunkıran Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %26,9 | 26 |
| Köprübaşı Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %93,0 | 129 |
| Maksutlu Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %86,3 | 388 |
| Mihrihatun Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %83,9 | 685 |
| Oğuzköy | Evet | %91,2 | %8,8 | %87,2 | 78 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %49,9 | %50,1 | %84,5 | 440 |
| Örencik Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %98,5 | 67 |
| Pelitçik Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %83,3 | 233 |
| Pelitözü Köyü | Evet | %51,6 | %48,4 | %70,8 | 89 |
| Saraçlar Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %76,3 | 97 |
| Saraycık Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %88,7 | 133 |
| Sekiköy | Evet | %94,7 | %5,3 | %95,8 | 119 |
| Sinanözü Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %98,5 | 67 |
| Sünlük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,4 | 34 |
| Tepelice Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %72,8 | 103 |
| Uzunyurt Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %73,5 | 166 |
| Yağcılar Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %76,9 | 26 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %58,4 | %41,6 | %85,6 | 883 |
| Yeşilköy | Evet | %68,5 | %31,5 | %92,6 | 433 |
İlgili sonuçlar