Kilis Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kilis Merkez sonuçlarında Evet %61,6 ile birinci, Hayır %38,4 ile ikinci; fark 23,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 10,5 puan üstünde. 127 mahalle ve köy arasından 119'unda Evet önde. Evet en güçlü Gümüşsuyu Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Tamburalı Köyü (%86,4). Katılım %86,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kilis Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kilis Merkez, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kilis Merkez | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 34.818 | %61,6 | %64,1 | %51,2 | +10,5 |
| Hayır | 21.667 | %38,4 | %35,9 | %48,8 | −10,5 |
Kilis Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 231 | 66.849 | 57.481 | %86,0 | 56.485 | 996 |
Kilis Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdioymağı Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %91,4 | 222 |
| Acar Köyü | Evet | %54,3 | %45,7 | %84,7 | 333 |
| Akçabağlar Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %81,0 | 58 |
| Akıncı Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %93,8 | 146 |
| Akpınar Mahallesi | Evet | %56,9 | %43,1 | %84,0 | 237 |
| Alatepe Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %100,0 | 49 |
| Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %85,4 | 2.949 |
| Altınüzüm Mahallesi | Evet | %63,0 | %37,0 | %88,5 | 357 |
| Arpakesmez Köyü | Evet | %83,6 | %16,4 | %93,8 | 130 |
| Aslan Mahallesi | Evet | %76,1 | %23,9 | %140,0 | 165 |
| Aşıt Mahallesi | Evet | %50,1 | %49,9 | %84,3 | 578 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %84,3 | 2.313 |
| Barış Mahallesi | Evet | %60,0 | %40,0 | %86,5 | 733 |
| Başmağara Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %103,6 | 28 |
| Beşenli Köyü | Evet | %51,6 | %48,4 | %84,5 | 110 |
| Beşikkaya Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %86,0 | 236 |
| Bilali Habeş Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %86,8 | 1.114 |
| Bozcayazı Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %95,7 | 94 |
| Bölük Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %84,5 | 335 |
| Bulamaçlı Köyü | Evet | %66,5 | %33,5 | %83,7 | 263 |
| Büyükkonak Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %97,7 | 43 |
| Büyükkütah Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %84,5 | 161 |
| Canpolat Paşa Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %85,5 | 159 |
| Ceritler Köyü | Evet | %72,6 | %27,4 | %97,4 | 152 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %89,5 | 153 |
| Çakallıpınar Köyü | Evet | %69,4 | %30,6 | %90,0 | 40 |
| Çalkaya Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %89,8 | 98 |
| Çaylak Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %86,8 | 219 |
| Çerçili Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %87,5 | 344 |
| Çörten Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %93,3 | 135 |
| Çukuroba Köyü | Hayır | %34,6 | %65,4 | %93,1 | 741 |
| Deliçay Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %101,6 | 63 |
| Deliosman Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %88,5 | 209 |
| Demirciler Köyü | Hayır | %27,3 | %72,7 | %91,7 | 60 |
| Demirciler Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %87,4 | 633 |
| Demirışık Köyü | Evet | %56,7 | %43,3 | %81,7 | 82 |
| Deveciler Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %84,1 | 402 |
| Doğan Güreş Paşa Mahallesi | Evet | %50,9 | %49,1 | %85,4 | 1.554 |
| Doğançay Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %91,7 | 133 |
| Dölek Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %88,1 | 159 |
| Duruca Köyü | Evet | %57,0 | %43,0 | %91,1 | 448 |
| Ebulüle Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %81,6 | 586 |
| Ekrem Çetin Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %82,8 | 6.345 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %84,1 | 1.003 |
| Gaziler Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %115,5 | 252 |
| Göktaş Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %88,7 | 142 |
| Gözkaya Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %89,2 | 279 |
| Gülbaba Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %88,7 | 485 |
| Gümüşsuyu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 25 |
| Güneşli Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %97,9 | 143 |
| Güvenli Köyü | Evet | %58,4 | %41,6 | %88,7 | 186 |
| Hacı Gümüş Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %85,4 | 103 |
| Hacı İlyas Mahallesi | Evet | %61,3 | %38,7 | %94,1 | 85 |
| Hacipoğlu Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %91,7 | 72 |
| Hakverdi Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %82,8 | 291 |
| Hasan Kamil Demirbaş Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %82,2 | 715 |
| Helvacıoğlu Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %82,7 | 1.255 |
| Hindioğlu Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %88,8 | 214 |
| Hisarköy | Evet | %85,7 | %14,3 | %91,0 | 177 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %85,6 | 716 |
| İnanlı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %97,1 | 70 |
| İnnaplı Kütah Mahallesi | Evet | %50,3 | %49,7 | %83,4 | 205 |
| İslambey Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %119,5 | 221 |
| İsmet Paşa Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %83,6 | 2.474 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %86,9 | 1.038 |
| Kapdeğirmeni Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %96,6 | 58 |
| Karaali Mahallesi | Evet | %50,8 | %49,2 | %82,0 | 323 |
| Karacaören Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %84,4 | 122 |
| Karaçavuş Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %83,1 | 148 |
| Karamelik Köyü | Evet | %83,6 | %16,4 | %87,3 | 158 |
| Kartalbey Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %86,2 | 661 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %86,6 | 2.606 |
| Ketenciler Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %91,5 | 201 |
| Kocabeyli Köyü | Evet | %77,7 | %22,3 | %98,5 | 203 |
| Kuskunkıran Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %100,0 | 30 |
| Kuzuini Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %100,0 | 73 |
| Küçükkonak Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %92,5 | 80 |
| Küplüce Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %88,0 | 108 |
| Mağaracık Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %86,3 | 153 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %82,4 | 891 |
| Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi | Evet | %51,8 | %48,2 | %86,7 | 3.384 |
| Mehmet Sanlı Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %84,5 | 1.891 |
| Mercidabık Mahallesi | Evet | %61,1 | %38,9 | %85,0 | 440 |
| Meşetlik Mahallesi | Evet | %51,2 | %48,8 | %83,1 | 201 |
| Mıhali Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %88,2 | 237 |
| Mısırcık Köyü | Evet | %72,5 | %27,5 | %100,6 | 167 |
| Muallim Rıfat Bilge Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %88,0 | 598 |
| Mullahamit Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %83,8 | 266 |
| Mücahitler Mahallesi | Evet | %69,9 | %30,1 | %88,1 | 784 |
| Müslümanbey Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %84,8 | 487 |
| Nacaroğlu Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %89,5 | 200 |
| Namık Kemal Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %83,0 | 684 |
| Namık Ünler Paşa Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %85,0 | 728 |
| Narlıca Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %97,9 | 47 |
| Necmettin Erbakan Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %84,1 | 1.219 |
| Nedim Ökmen Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %84,5 | 1.096 |
| Nurettin Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %89,4 | 123 |
| Okçular Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %85,9 | 368 |
| Osman Gazi Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %80,9 | 377 |
| Oylum Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %84,3 | 415 |
| Öncü Pınar Mahallesi | Evet | %76,1 | %23,9 | %84,6 | 839 |
| Polat Paşa Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %84,3 | 746 |
| Saatli Köyü | Hayır | %41,5 | %58,5 | %89,0 | 73 |
| Saraç Mehmet Çavuş Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %83,0 | 813 |
| Süngütepe Köyü | Evet | %74,9 | %25,1 | %88,6 | 246 |
| Şehit Sakıp Mahallesi | Hayır | %49,5 | %50,5 | %80,9 | 724 |
| Şehitler Mahallesi | Hayır | %45,2 | %54,8 | %83,2 | 309 |
| Şıh Abdullah Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %85,8 | 783 |
| Şıh Ahmet Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %85,7 | 266 |
| Şıh Mehmet Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %89,2 | 1.120 |
| Şıhlar Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %86,7 | 135 |
| Şörhabil Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %82,6 | 397 |
| Tabakhane Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %86,9 | 191 |
| Tahtalı Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %88,8 | 134 |
| Tamburalı Köyü | Hayır | %13,6 | %86,4 | %104,8 | 21 |
| Tekye Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %88,4 | 172 |
| Tırıklı Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %89,0 | 173 |
| Topdağı Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %98,1 | 52 |
| Tosyalı Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %83,0 | 698 |
| Uzunlu Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %96,1 | 203 |
| Vaiz Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %97,0 | 267 |
| Yaşar Aktürk Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %84,8 | 2.712 |
| Yavuz Sultan Selim Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %88,7 | 565 |
| Yavuzlu Köyü | Evet | %74,0 | %26,0 | %86,3 | 897 |
| Yedi Aralık Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %83,2 | 649 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %81,3 | 284 |
| Zeytinli Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %85,6 | 333 |
İlgili sonuçlar