Vize 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Vize sonuçlarında Hayır %72,9 ile birinci, Evet %27,1 ile ikinci; fark 45,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 24,1 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 33'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Kale Mahallesi (%85,7); Evet en güçlü Aksicim Köyü (%81,1). Katılım %89,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Vize 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Vize, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Vize | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 14.260 | %72,9 | %71,3 | %48,8 | +24,1 |
| Evet | 5.304 | %27,1 | %28,7 | %51,2 | −24,1 |
Vize seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 22.235 | 19.915 | %89,6 | 19.564 | 351 |
Vize mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncılar Köyü | Hayır | %78,4 | %21,6 | %90,3 | 330 |
| Akpınar Köyü | Hayır | %77,0 | %23,0 | %90,8 | 316 |
| Aksicim Köyü | Evet | %18,9 | %81,1 | %95,1 | 203 |
| Balkaya Köyü | Evet | %29,5 | %70,5 | %85,5 | 220 |
| Çakıllı-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %85,1 | %14,9 | %91,8 | 682 |
| Çakıllı-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %78,7 | %21,3 | %92,3 | 456 |
| Çakıllı-Zafer Mahallesi | Hayır | %79,9 | %20,1 | %94,2 | 591 |
| Çavuşköy | Hayır | %73,5 | %26,5 | %89,0 | 219 |
| Çövenli Köyü | Hayır | %71,1 | %28,9 | %86,3 | 284 |
| Develi Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %94,2 | 120 |
| Devlet Mahallesi | Hayır | %75,2 | %24,8 | %90,1 | 5.269 |
| Doğanca Köyü | Hayır | %70,8 | %29,2 | %92,3 | 377 |
| Düzova Köyü | Hayır | %82,4 | %17,6 | %85,8 | 337 |
| Evren Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %87,3 | 2.005 |
| Evrencik Köyü | Hayır | %78,5 | %21,5 | %86,0 | 565 |
| Evrenli Köyü | Hayır | %78,2 | %21,8 | %90,0 | 842 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %78,3 | %21,7 | %91,1 | 817 |
| Hamidiye Köyü | Evet | %46,9 | %53,1 | %89,1 | 55 |
| Hasbuğa Köyü | Hayır | %72,5 | %27,5 | %88,7 | 529 |
| Kale Mahallesi | Hayır | %85,7 | %14,3 | %90,1 | 564 |
| Kışlacık Köyü | Hayır | %62,4 | %37,6 | %87,8 | 559 |
| Kıyıköy-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %83,7 | %16,3 | %94,1 | 442 |
| Kıyıköy-Güven Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %87,0 | 723 |
| Kıyıköy-Kale Mahallesi | Hayır | %80,9 | %19,1 | %90,4 | 415 |
| Kızılağaç Köyü | Hayır | %79,9 | %20,1 | %87,6 | 452 |
| Kömürköy | Hayır | %60,2 | %39,8 | %82,7 | 399 |
| Küçükyayla Köyü | Hayır | %78,0 | %22,0 | %92,4 | 354 |
| Mehmet Akif Mahallesi | Hayır | %73,5 | %26,5 | %89,0 | 654 |
| Müsellim Köyü | Hayır | %75,3 | %24,7 | %89,7 | 261 |
| Namık Kemal Mahallesi | Hayır | %59,7 | %40,3 | %88,7 | 817 |
| Okçular Köyü | Hayır | %75,2 | %24,8 | %93,9 | 297 |
| Pazarlı Köyü | Hayır | %74,5 | %25,5 | %92,7 | 165 |
| Sergen Köyü | Hayır | %55,2 | %44,8 | %89,3 | 1.110 |
| Sofular Köyü | Hayır | %66,1 | %33,9 | %90,1 | 71 |
| Soğucak Köyü | Hayır | %82,1 | %17,9 | %86,2 | 369 |
| Topçuköy | Hayır | %65,5 | %34,5 | %90,2 | 366 |
İlgili sonuçlar