Mucur 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Mucur sonuçlarında Evet %58,2 ile birinci, Hayır %41,8 ile ikinci; fark 16,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 7,0 puan üstünde. 51 mahalle ve köy arasından 31'inde Evet önde. Evet en güçlü Bayramuşağı Köyü (%95,0); Hayır en güçlü Küçükkayapa Köyü (%92,0). Katılım %87,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mucur 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Mucur, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Mucur | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.007 | %58,2 | %53,3 | %51,2 | +7,0 |
| Hayır | 5.028 | %41,8 | %46,7 | %48,8 | −7,0 |
Mucur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 13.949 | 12.259 | %87,9 | 12.035 | 224 |
Mucur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıöz Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %90,2 | 82 |
| Aksaklı Köyü | Evet | %69,6 | %30,4 | %109,5 | 21 |
| Altınyazı Köyü | Hayır | %36,5 | %63,5 | %97,0 | 101 |
| Asmakaradam Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %85,7 | 126 |
| Avcıköy | Evet | %72,1 | %27,9 | %90,3 | 145 |
| Aydoğmuş Köyü | Hayır | %37,3 | %62,7 | %91,1 | 247 |
| Babur Köyü | Hayır | %38,5 | %61,5 | %116,7 | 12 |
| Bayramuşağı Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %91,0 | 67 |
| Bazlamaç Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %86,2 | 87 |
| Budak Köyü | Evet | %54,5 | %45,5 | %96,2 | 105 |
| Büyükkayapa Köyü | Hayır | %46,5 | %53,5 | %91,3 | 115 |
| Çatalarkaç Köyü | Hayır | %43,8 | %56,3 | %106,7 | 15 |
| Dağçiftliği Köyü | Hayır | %19,4 | %80,6 | %92,3 | 39 |
| Dalakçı Köyü | Hayır | %24,5 | %75,5 | %92,7 | 206 |
| Devepınarı Köyü | Hayır | %46,7 | %53,3 | %107,1 | 14 |
| Geyicek Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %94,1 | 85 |
| Gümüşkümbet Köyü | Hayır | %19,1 | %80,9 | %88,8 | 160 |
| Güzyurdu Köyü | Evet | %65,4 | %34,6 | %83,1 | 65 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %57,5 | %42,5 | %86,2 | 2.570 |
| İnaç Köyü | Hayır | %36,2 | %63,8 | %84,2 | 114 |
| Karaarkaç Köyü | Evet | %55,2 | %44,8 | %81,7 | 71 |
| Karacalı Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %88,0 | 25 |
| Karakuyu Köyü | Hayır | %44,8 | %55,2 | %93,8 | 144 |
| Karkın Köyü | Hayır | %43,1 | %56,9 | %89,0 | 145 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %86,6 | 1.371 |
| Kepez Köyü | Evet | %82,5 | %17,5 | %90,6 | 64 |
| Kılıçlı Köyü | Evet | %51,2 | %48,8 | %90,2 | 92 |
| Kıran Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %90,6 | 53 |
| Kızılağıl Köyü | Hayır | %21,7 | %78,3 | %82,1 | 28 |
| Kızıldağyeniyapan Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %93,4 | 530 |
| Kurugöl Köyü | Evet | %51,8 | %48,2 | %87,2 | 486 |
| Kuşaklı Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %91,5 | 71 |
| Küçükburunağıl Köyü | Evet | %53,3 | %46,7 | %80,5 | 118 |
| Küçükkavak Köyü | Evet | %53,8 | %46,2 | %86,7 | 15 |
| Küçükkayapa Köyü | Hayır | %8,0 | %92,0 | %96,2 | 26 |
| Medetsiz Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %90,3 | 134 |
| Obruk Köyü | Evet | %59,3 | %40,7 | %87,5 | 32 |
| Osmangazi Mahallesi | Hayır | %48,6 | %51,4 | %87,1 | 365 |
| Palangıç Köyü | Evet | %55,0 | %45,0 | %88,9 | 45 |
| Pınarkaya Köyü | Evet | %61,2 | %38,8 | %93,9 | 114 |
| Rahmalar Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %93,3 | 45 |
| Seyfe Köyü | Hayır | %46,2 | %53,8 | %89,3 | 103 |
| Solaklı Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %85,6 | 900 |
| Susuz Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %109,7 | 31 |
| Şatıroğlu Mahallesi | Hayır | %44,6 | %55,4 | %93,6 | 110 |
| Yazıkınık Köyü | Hayır | %49,5 | %50,5 | %96,3 | 108 |
| Yeğenağa Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %93,8 | 64 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %86,6 | 4.169 |
| Yeniköy | Evet | %68,2 | %31,8 | %110,0 | 20 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %64,1 | %35,9 | %79,6 | 49 |
| Yürücek Köyü | Hayır | %36,2 | %63,8 | %104,4 | 45 |
İlgili sonuçlar