Yatağan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yatağan sonuçlarında Hayır %67,6 ile birinci, Evet %32,4 ile ikinci; fark 35,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 18,8 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 45'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Turgut Mahallesi (%77,3); Evet en güçlü Bağyaka Mahallesi (%78,6). Katılım %91,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yatağan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yatağan, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yatağan | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 21.079 | %67,6 | %69,3 | %48,8 | +18,8 |
| Evet | 10.112 | %32,4 | %30,7 | %51,2 | −18,8 |
Yatağan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 118 | 34.918 | 31.921 | %91,4 | 31.191 | 730 |
Yatağan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgedik Mahallesi | Hayır | %64,2 | %35,8 | %93,4 | 757 |
| Akyol Mahallesi | Hayır | %71,7 | %28,3 | %90,7 | 1.430 |
| Alaşar Mahallesi | Hayır | %68,9 | %31,1 | %96,7 | 332 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %72,4 | %27,6 | %90,6 | 2.353 |
| Bağyaka Mahallesi | Evet | %21,4 | %78,6 | %94,7 | 285 |
| Bahçeyaka Mahallesi | Hayır | %57,4 | %42,6 | %93,3 | 506 |
| Bencik Mahallesi | Hayır | %59,9 | %40,1 | %91,2 | 1.356 |
| Bozarmut Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %91,0 | 1.735 |
| Bozüyük Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %94,4 | 859 |
| Cazkırlar Mahallesi | Hayır | %60,2 | %39,8 | %92,1 | 305 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %72,9 | %27,1 | %90,4 | 2.750 |
| Çakırlar Mahallesi | Hayır | %66,4 | %33,6 | %91,6 | 428 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %34,2 | %65,8 | %87,5 | 297 |
| Çukuröz Mahallesi | Evet | %26,3 | %73,7 | %87,0 | 200 |
| Dere Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %90,3 | 2.176 |
| Deştin Mahallesi | Hayır | %73,3 | %26,7 | %92,5 | 465 |
| Doğanköy Mahallesi | Hayır | %66,2 | %33,8 | %96,9 | 161 |
| Elmacık Mahallesi | Hayır | %70,0 | %30,0 | %93,3 | 519 |
| Esenköy Mahallesi | Hayır | %67,0 | %33,0 | %94,2 | 206 |
| Eskihisar Mahallesi | Hayır | %77,3 | %22,7 | %92,1 | 444 |
| Gökgedik Mahallesi | Hayır | %71,5 | %28,5 | %92,8 | 290 |
| Gökpınar Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %94,3 | 580 |
| Hacıbayramlar Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %92,0 | 476 |
| Hacıveliler Mahallesi | Hayır | %68,4 | %31,6 | %85,7 | 258 |
| Hisarardı Mahallesi | Hayır | %75,6 | %24,4 | %88,4 | 302 |
| Kadıköy Mahallesi | Hayır | %70,6 | %29,4 | %94,4 | 483 |
| Kafacakaplancık Mahallesi | Hayır | %72,3 | %27,7 | %93,1 | 678 |
| Kapubağ Mahallesi | Hayır | %65,5 | %34,5 | %94,4 | 250 |
| Katrancı Mahallesi | Hayır | %56,4 | %43,6 | %89,2 | 604 |
| Kavak Mahallesi | Hayır | %69,7 | %30,3 | %93,1 | 509 |
| Kırıkköy Mahallesi | Hayır | %60,4 | %39,6 | %93,2 | 162 |
| Konak Mahallesi | Hayır | %72,8 | %27,2 | %87,4 | 897 |
| Kozağaç Mahallesi | Hayır | %52,2 | %47,8 | %92,7 | 330 |
| Köklük Mahallesi | Hayır | %71,0 | %29,0 | %95,5 | 357 |
| Madenler Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %93,0 | 1.280 |
| Mesken Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %87,3 | 411 |
| Nebiköy Mahallesi | Hayır | %63,1 | %36,9 | %96,6 | 177 |
| Şahinler Mahallesi | Hayır | %77,1 | %22,9 | %94,9 | 509 |
| Şeref Mahallesi | Hayır | %73,6 | %26,4 | %92,3 | 452 |
| Turgut Mahallesi | Hayır | %77,3 | %22,7 | %90,8 | 1.461 |
| Turgutlar Mahallesi | Hayır | %68,5 | %31,5 | %86,0 | 271 |
| Yava Mahallesi | Hayır | %65,9 | %34,1 | %86,1 | 166 |
| Yayla Mahallesi | Hayır | %69,9 | %30,1 | %94,9 | 198 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %66,4 | %33,6 | %90,0 | 4.220 |
| Yenikarakuyu Mahallesi | Hayır | %66,5 | %33,5 | %93,9 | 179 |
| Yeniköy Mahallesi | Hayır | %75,0 | %25,0 | %93,5 | 277 |
| Yeşilbağcılar Mahallesi | Hayır | %66,6 | %33,4 | %92,3 | 794 |
| Yeşilköy Mahallesi | Evet | %41,5 | %58,5 | %91,8 | 134 |
| Yukarıyayla Mahallesi | Evet | %37,8 | %62,2 | %95,0 | 259 |
| Zeytinköy Mahallesi | Hayır | %73,9 | %26,1 | %93,1 | 390 |
İlgili sonuçlar