Korkut 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Korkut sonuçlarında Hayır %53,8 ile birinci, Evet %46,2 ile ikinci; fark 7,5 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 4,9 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 21'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Durucak Köyü (%93,0); Evet en güçlü Pınarüstü Köyü (%99,6). Katılım %78,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Korkut 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Korkut, Muş, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Korkut | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 5.701 | %53,8 | %49,4 | %48,8 | +4,9 |
| Evet | 4.904 | %46,2 | %50,6 | %51,2 | −4,9 |
Korkut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 13.816 | 10.848 | %78,5 | 10.605 | 243 |
Korkut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyıldız Köyü | Hayır | %75,0 | %25,0 | %87,3 | 55 |
| Alazlı Köyü | Evet | %45,3 | %54,7 | %79,1 | 704 |
| Altınova-Aydınlar Mahallesi | Hayır | %71,9 | %28,1 | %79,6 | 294 |
| Altınova-Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %71,6 | %28,4 | %83,0 | 512 |
| Altınova-Merkez Mahallesi | Hayır | %82,0 | %18,0 | %79,6 | 329 |
| Altınova-Yeni Mahallesi | Hayır | %73,9 | %26,1 | %88,0 | 425 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %26,1 | %73,9 | %74,6 | 811 |
| Balkır Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %69,2 | 552 |
| Çalaplı Köyü | Evet | %45,8 | %54,2 | %79,5 | 195 |
| Çınarardı Köyü | Evet | %30,5 | %69,5 | %89,0 | 218 |
| Değirmitaş Köyü | Hayır | %55,8 | %44,2 | %93,5 | 138 |
| Demirci Köyü | Evet | %33,9 | %66,1 | %62,2 | 98 |
| Dereiçi Köyü | Hayır | %67,0 | %33,0 | %56,1 | 198 |
| Durucak Köyü | Hayır | %93,0 | %7,0 | %79,6 | 54 |
| Düzova Köyü | Evet | %34,5 | %65,5 | %101,2 | 83 |
| Gültepe Köyü | Hayır | %75,5 | %24,5 | %71,9 | 345 |
| Güneyik Köyü | Hayır | %55,4 | %44,6 | %68,9 | 992 |
| Güven Köyü | Hayır | %55,3 | %44,7 | %83,3 | 466 |
| İçboğaz Köyü | Evet | %20,5 | %79,5 | %95,9 | 344 |
| Kapılı Köyü | Hayır | %77,2 | %22,8 | %69,6 | 694 |
| Karakale Köyü | Hayır | %79,4 | %20,6 | %74,2 | 679 |
| Kıryaka Köyü | Evet | %34,7 | %65,3 | %73,1 | 67 |
| Kocatarla Köyü | Evet | %5,3 | %94,7 | %99,1 | 324 |
| Konakdüzü Köyü | Hayır | %52,5 | %47,5 | %78,3 | 623 |
| Kültür Mahallesi | Evet | %17,6 | %82,4 | %75,9 | 315 |
| Mollababa Köyü | Hayır | %69,2 | %30,8 | %80,5 | 113 |
| Oğulbalı Köyü | Hayır | %76,4 | %23,6 | %84,3 | 587 |
| Pınarüstü Köyü | Evet | %0,4 | %99,6 | %96,6 | 267 |
| Sarmaşık Köyü | Evet | %16,1 | %83,9 | %83,8 | 74 |
| Sazlıkbaşı Köyü | Hayır | %55,6 | %44,4 | %77,8 | 571 |
| Şehitler Mahallesi | Evet | %37,2 | %62,8 | %75,8 | 726 |
| Tanköy | Hayır | %83,4 | %16,6 | %78,3 | 428 |
| Taşlıca Köyü | Hayır | %72,3 | %27,7 | %66,1 | 242 |
| Yedipınar Köyü | Hayır | %90,0 | %10,0 | %81,7 | 383 |
| Yolgözler Köyü | Evet | %45,7 | %54,3 | %79,0 | 561 |
| Yünören Köyü | Evet | %4,8 | %95,2 | %81,9 | 177 |
| Yürekli Köyü | Evet | %28,6 | %71,4 | %90,1 | 172 |
İlgili sonuçlar