Ulukışla 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ulukışla sonuçlarında Evet %51,0 ile birinci, Hayır %49,0 ile ikinci; fark 2,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 0,2 puan altında. 46 mahalle ve köy arasından 31'inde Evet önde. Evet en güçlü Elmalı Köyü (%95,1); Hayır en güçlü Bayağıl Köyü (%82,6). Katılım %83,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulukışla 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ulukışla, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ulukışla | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.579 | %51,0 | %59,8 | %51,2 | −0,2 |
| Hayır | 6.318 | %49,0 | %40,2 | %48,8 | +0,2 |
Ulukışla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 15.916 | 13.257 | %83,3 | 12.897 | 360 |
Ulukışla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alihoca Köyü | Evet | %65,8 | %34,2 | %88,3 | 437 |
| Alpağut Mahallesi | Hayır | %40,2 | %59,8 | %82,1 | 669 |
| Altay Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %75,9 | 79 |
| Ardıçlı Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %111,1 | 18 |
| Ballık Mahallesi | Hayır | %37,2 | %62,8 | %86,8 | 190 |
| Başmakçı Köyü | Evet | %82,3 | %17,7 | %83,7 | 178 |
| Bayağıl Köyü | Hayır | %17,4 | %82,6 | %90,6 | 715 |
| Çanakçı Köyü | Evet | %58,4 | %41,6 | %77,4 | 133 |
| Çiftehan Köyü | Hayır | %48,0 | %52,0 | %86,7 | 784 |
| Çifteköy | Evet | %91,7 | %8,3 | %96,1 | 128 |
| Çövek Mahallesi | Evet | %53,1 | %46,9 | %74,4 | 395 |
| Darboğaz Köyü | Hayır | %41,4 | %58,6 | %87,7 | 1.314 |
| Doğu Mahallesi | Hayır | %40,5 | %59,5 | %80,7 | 1.070 |
| Elmalı Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %76,1 | 142 |
| Eminlik Köyü | Evet | %56,1 | %43,9 | %83,0 | 330 |
| Emirler Köyü | Evet | %56,9 | %43,1 | %87,8 | 427 |
| Gedelli Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %83,0 | 188 |
| Gümüşköy | Evet | %66,3 | %33,7 | %88,8 | 197 |
| Güney Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %87,6 | 169 |
| Hacıbekirli Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %85,1 | 154 |
| Handere Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %93,2 | 88 |
| Hasangazi Köyü | Hayır | %35,7 | %64,3 | %82,1 | 664 |
| Horoz Köyü | Evet | %54,1 | %45,9 | %90,7 | 366 |
| Hüsniye Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %93,1 | 437 |
| İlhanköy | Evet | %88,3 | %11,7 | %85,5 | 131 |
| İmrahor Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %85,2 | 203 |
| Kadılar Mahallesi | Hayır | %22,6 | %77,4 | %80,1 | 327 |
| Karacaören Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %93,5 | 77 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Hayır | %40,0 | %60,0 | %76,8 | 1.312 |
| Kılan Köyü | Evet | %59,8 | %40,2 | %77,7 | 1.298 |
| Koçak Köyü | Hayır | %43,0 | %57,0 | %72,7 | 293 |
| Kolsuz Köyü | Evet | %52,6 | %47,4 | %89,7 | 156 |
| Kozluca Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %81,3 | 64 |
| Köşkönü Köyü | Hayır | %48,5 | %51,5 | %82,9 | 123 |
| Madenköy | Hayır | %42,3 | %57,7 | %86,8 | 167 |
| Mehmetpaşa Mahallesi | Hayır | %42,8 | %57,2 | %80,0 | 195 |
| Mısırlı Mahallesi | Hayır | %35,6 | %64,4 | %82,9 | 387 |
| Ovacık Köyü | Evet | %59,4 | %40,6 | %89,8 | 187 |
| Porsuk Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %77,4 | 257 |
| Şeyhömerli Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %83,8 | 278 |
| Tabaklı Köyü | Evet | %56,0 | %44,0 | %108,7 | 23 |
| Tekneçukur Köyü | Evet | %74,3 | %25,7 | %78,1 | 301 |
| Tepeköy | Evet | %65,2 | %34,8 | %85,7 | 182 |
| Toraman Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %86,2 | 87 |
| Ünlüyaka Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %88,6 | 35 |
| Yeniyıldız Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %79,1 | 561 |
İlgili sonuçlar