Bahçe 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bahçe sonuçlarında Evet %71,3 ile birinci, Hayır %28,7 ile ikinci; fark 42,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 20,1 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Esentepe Mahallesi (%96,3); Hayır en güçlü Çamlıca Mahallesi (%54,5). Katılım %88,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bahçe 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bahçe, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bahçe | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 9.045 | %71,3 | %57,8 | %51,2 | +20,1 |
| Hayır | 3.645 | %28,7 | %42,2 | %48,8 | −20,1 |
Bahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 14.715 | 13.000 | %88,3 | 12.690 | 310 |
Bahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıcaklı Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %92,0 | 100 |
| Arıklıkaş Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %85,6 | 493 |
| Aslanlı Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %85,3 | 340 |
| Aşağı Karadere Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %91,6 | 178 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %92,7 | 179 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %88,5 | 1.543 |
| Bekdemir Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %90,8 | 918 |
| Burgaçlı Köyü | Evet | %51,4 | %48,6 | %84,0 | 430 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %85,5 | 771 |
| Çamlıca Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %90,6 | 149 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %96,3 | %3,7 | %107,7 | 52 |
| Gökmustafalı Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %88,4 | 173 |
| İnderesi Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %90,5 | 137 |
| İslam Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %85,9 | 2.164 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %89,6 | 1.279 |
| Kale Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %86,8 | 766 |
| Kaman Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %90,0 | 231 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %89,4 | 736 |
| Kızlaç Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %89,1 | 466 |
| Nohut Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %96,1 | 304 |
| Örencik Köyü | Evet | %74,3 | %25,7 | %94,1 | 118 |
| Savranlı Köyü | Evet | %65,0 | %35,0 | %88,5 | 191 |
| Yaylalık Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %91,2 | 227 |
| Yenı Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %88,9 | 1.624 |
| Yeşil Yurt Mahallesi | Evet | %85,4 | %14,6 | %90,7 | 356 |
| Yukarıkaradere Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %86,6 | 790 |
İlgili sonuçlar