Güneysu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Güneysu sonuçlarında Evet %89,9 ile birinci, Hayır %10,1 ile ikinci; fark 79,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 38,7 puan üstünde. 29 mahalle ve köy arasından 29'unda Evet önde. Evet en güçlü Asmalıırmak Köyü (%98,9); Hayır en güçlü Birlik Mahallesi (%23,7). Katılım %90,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güneysu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Güneysu, Rize, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Güneysu | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.408 | %89,9 | %75,6 | %51,2 | +38,7 |
| Hayır | 944 | %10,1 | %24,4 | %48,8 | −38,7 |
Güneysu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 10.437 | 9.478 | %90,8 | 9.352 | 126 |
Güneysu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adacami Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %89,1 | 552 |
| Asmalıırmak Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %90,3 | 196 |
| Aşağı Kiremit Mahallesi | Evet | %91,6 | %8,4 | %91,6 | 143 |
| Ballıdere Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %95,6 | 293 |
| Başaran Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %90,6 | 212 |
| Başköy | Evet | %96,5 | %3,5 | %95,9 | 485 |
| Birlik Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %89,7 | 351 |
| Bulutlu Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %96,9 | 129 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %91,6 | 261 |
| Dumankaya Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %90,4 | 219 |
| Eskicami Mahallesi | Evet | %91,6 | %8,4 | %93,7 | 284 |
| Güneli Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %98,4 | 368 |
| Gürgen Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %95,3 | 494 |
| İslahiye Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %90,4 | 313 |
| Kıbledağı Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %91,7 | 945 |
| Kiremit Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %91,5 | 234 |
| Küçükcamii Mahallesi | Evet | %84,9 | %15,1 | %87,1 | 559 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %87,6 | 1.031 |
| Ortaköy | Evet | %91,3 | %8,7 | %93,1 | 464 |
| Selamet Köyü | Evet | %81,9 | %18,1 | %88,2 | 407 |
| Tepebaşı Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %90,4 | 219 |
| Ulucamii Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %80,9 | 752 |
| Yarımada Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %88,0 | 75 |
| Yenicami Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %90,1 | 354 |
| Yeniköy | Evet | %81,1 | %18,9 | %93,7 | 159 |
| Yeşilköy | Evet | %88,6 | %11,4 | %95,9 | 242 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %88,7 | 115 |
| Yukarıislahiye Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %91,0 | 387 |
| Yüksekköy | Evet | %94,8 | %5,2 | %100,0 | 194 |
İlgili sonuçlar