Siirt Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Siirt Merkez sonuçlarında Hayır %56,1 ile birinci, Evet %43,9 ile ikinci; fark 12,1 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 7,2 puan üstünde. 60 mahalle ve köy arasından 43'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Kelekçi Köyü (%98,1); Evet en güçlü Bayraktepe Köyü (%100,0). Katılım %85,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Siirt Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Siirt Merkez, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Siirt Merkez | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 41.524 | %56,1 | %52,2 | %48,8 | +7,2 |
| Evet | 32.542 | %43,9 | %47,8 | %51,2 | −7,2 |
Siirt Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 267 | 89.230 | 76.347 | %85,6 | 74.066 | 2.281 |
Siirt Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afetevleri Mahallesi | Hayır | %62,7 | %37,3 | %85,7 | 4.287 |
| Akdoğmuş Köyü | Hayır | %56,2 | %43,8 | %116,1 | 93 |
| Aktaş Köyü | Evet | %47,7 | %52,3 | %75,4 | 260 |
| Akyamaç Köyü | Evet | %7,1 | %92,9 | %93,4 | 106 |
| Alan Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %85,8 | 3.442 |
| Algül Mahallesi | Hayır | %65,2 | %34,8 | %85,1 | 1.896 |
| Bağlıca Köyü | Hayır | %96,4 | %3,6 | %93,3 | 30 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %41,5 | %58,5 | %86,2 | 14.585 |
| Barış Mahallesi | Hayır | %76,8 | %23,2 | %85,0 | 11.236 |
| Batı Mahallesi | Hayır | %60,4 | %39,6 | %86,4 | 604 |
| Bayraktepe Köyü | Evet | %0,0 | %100,0 | %93,2 | 59 |
| Beşyol Köyü | Hayır | %86,4 | %13,6 | %86,3 | 51 |
| Bostancık Köyü | Evet | %18,2 | %81,8 | %105,6 | 177 |
| Conkbayır Mahallesi | Hayır | %76,7 | %23,3 | %87,2 | 2.364 |
| Çağbaşı Köyü | Evet | %42,4 | %57,6 | %100,0 | 33 |
| Çal Mahallesi | Hayır | %71,1 | %28,9 | %83,0 | 3.064 |
| Demirkaya Köyü | Hayır | %95,2 | %4,8 | %95,5 | 66 |
| Doğan Mahallesi | Hayır | %79,2 | %20,8 | %87,6 | 4.478 |
| Doluharman Köyü | Evet | %2,7 | %97,3 | %101,4 | 510 |
| Dumlupınar Mahallesi | Hayır | %71,0 | %29,0 | %87,9 | 2.062 |
| Eğlence Köyü | Evet | %1,9 | %98,1 | %87,2 | 125 |
| Ekmekçiler Köyü | Evet | %18,3 | %81,7 | %66,4 | 387 |
| Gökçebağ-Bağlar Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %84,9 | 489 |
| Gökçebağ-Koçpınar Mahallesi | Hayır | %71,4 | %28,6 | %86,1 | 79 |
| Gökçebağ-Yeni Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %85,2 | 715 |
| Güneşli Köyü | Hayır | %95,2 | %4,8 | %77,8 | 27 |
| Halenze Mahallesi | Evet | %4,0 | %96,0 | %88,9 | 315 |
| İnkapı Köyü | Hayır | %65,7 | %34,3 | %94,8 | 192 |
| İnönü Mahallesi | Hayır | %67,0 | %33,0 | %86,1 | 841 |
| Kalender Köyü | Evet | %30,8 | %69,2 | %88,2 | 17 |
| Karakol Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %84,5 | 444 |
| Kavaközü Köyü | Hayır | %80,4 | %19,6 | %67,8 | 146 |
| Kayaboğaz Köyü | Hayır | %71,7 | %28,3 | %108,2 | 49 |
| Kayıklı Köyü | Evet | %44,2 | %55,8 | %49,5 | 93 |
| Kelekçi Köyü | Hayır | %98,1 | %1,9 | %80,9 | 68 |
| Kemerli Köyü | Hayır | %51,5 | %48,5 | %99,0 | 206 |
| Kışlacık Köyü | Hayır | %54,0 | %46,0 | %71,1 | 235 |
| Koçlu Köyü | Hayır | %63,4 | %36,6 | %124,1 | 58 |
| Konacık Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %83,7 | 43 |
| Kooperatif Mahallesi | Evet | %38,4 | %61,6 | %86,3 | 10.832 |
| Köprübaşı Köyü | Hayır | %53,4 | %46,6 | %83,7 | 141 |
| Meşelidere Köyü | Hayır | %84,0 | %16,0 | %104,0 | 25 |
| Meydandere Köyü | Evet | %30,3 | %69,7 | %73,9 | 532 |
| Ormanardı Köyü | Hayır | %79,8 | %20,2 | %100,0 | 84 |
| Pınarca Köyü | Hayır | %64,4 | %35,6 | %90,0 | 120 |
| Pınarova Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %93,3 | 15 |
| Sağırsu Köyü | Evet | %17,3 | %82,7 | %95,3 | 172 |
| Sağlarca Köyü | Hayır | %95,0 | %5,0 | %88,9 | 45 |
| Sakarya Mahallesi | Hayır | %69,2 | %30,8 | %82,4 | 1.012 |
| Sarıtepe Köyü | Hayır | %65,0 | %35,0 | %75,9 | 108 |
| Tınaztepe Mahallesi | Hayır | %55,5 | %44,5 | %87,1 | 1.314 |
| Tuzkuyusu Köyü | Evet | %35,8 | %64,2 | %77,0 | 317 |
| Ulus Mahallesi | Hayır | %70,9 | %29,1 | %86,6 | 2.957 |
| Ülkü Mahallesi | Hayır | %52,2 | %47,8 | %88,4 | 441 |
| Veysel Karani Mahallesi | Hayır | %57,4 | %42,6 | %84,3 | 2.054 |
| Yağmurtepe Köyü | Hayır | %53,5 | %46,5 | %80,5 | 185 |
| Yazlıca Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %66,7 | 15 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %46,8 | %53,2 | %84,1 | 14.719 |
| Yerlibahçe Köyü | Hayır | %98,1 | %1,9 | %88,5 | 61 |
| Yokuşbağları Köyü | Hayır | %84,7 | %15,3 | %94,6 | 149 |
İlgili sonuçlar