Of 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Of sonuçlarında Evet %81,6 ile birinci, Hayır %18,4 ile ikinci; fark 63,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 30,4 puan üstünde. 68 mahalle ve köy arasından 68'inde Evet önde. Evet en güçlü Çukurova Mahallesi (%97,8); Hayır en güçlü Sefaköy Mahallesi (%48,1). Katılım %83,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Of 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Of, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Of | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 20.544 | %81,6 | %66,5 | %51,2 | +30,4 |
| Hayır | 4.639 | %18,4 | %33,5 | %48,8 | −30,4 |
Of seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 123 | 30.663 | 25.675 | %83,7 | 25.183 | 492 |
Of mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçbaşı Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %94,4 | 143 |
| Ağaçseven Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %82,9 | 222 |
| Aşağıkışlacık Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %79,2 | 192 |
| Ballıca Mahallesi | Evet | %87,8 | %12,2 | %85,1 | 551 |
| Barış Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %96,6 | 87 |
| Başköy Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %84,8 | 46 |
| Bayırca Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %84,2 | 158 |
| Birlik Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %94,1 | 136 |
| Bölümlü Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %85,9 | 1.530 |
| Cumapazarı Mahallesi | Evet | %64,6 | %35,4 | %81,1 | 768 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %79,8 | 1.024 |
| Çaltılı Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %90,6 | 160 |
| Çamlı Mahallesi | Evet | %74,5 | %25,5 | %82,4 | 415 |
| Çamlıtepe Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %86,4 | 397 |
| Çataldere Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %86,6 | 284 |
| Çatalsöğüt Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %102,7 | 74 |
| Çukurova Mahallesi | Evet | %97,8 | %2,2 | %97,8 | 46 |
| Dağalan Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %92,1 | 63 |
| Darılı Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %88,5 | 227 |
| Dereköy Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %101,4 | 70 |
| Doğançay Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %84,0 | 163 |
| Dumlusu Mahallesi | Evet | %92,0 | %8,0 | %89,3 | 515 |
| Erenköy Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %86,1 | 309 |
| Esenköy Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %78,8 | 156 |
| Eskipazar Mahallesi | Evet | %78,3 | %21,7 | %75,4 | 671 |
| Fındıkoba Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %86,1 | 547 |
| Gökçeoba Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %82,7 | 294 |
| Gümüşören Mahallesi | Evet | %93,5 | %6,5 | %87,3 | 126 |
| Güresen Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %81,7 | 344 |
| Gürpınar Mahallesi | Evet | %83,7 | %16,3 | %83,0 | 1.170 |
| İkidere Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %87,0 | 261 |
| İrfanlı Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %83,8 | 5.364 |
| Kaban Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %77,3 | 154 |
| Karabudak Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %87,4 | 167 |
| Kavakpınar Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %88,1 | 177 |
| Kazançlı Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %78,9 | 161 |
| Keler Mahallesi | Evet | %96,8 | %3,2 | %76,4 | 208 |
| Kıyıboyu Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %82,9 | 351 |
| Kıyıcık Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %82,1 | 996 |
| Kiraz Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %87,4 | 135 |
| Kireçli Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %88,7 | 291 |
| Korkut Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %68,5 | 111 |
| Korucuk Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %86,5 | 104 |
| Kumludere Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %87,0 | 207 |
| Ovacık Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %75,2 | 165 |
| Örtülü Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %88,1 | 135 |
| Pınaraltı Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %88,2 | 272 |
| Saraçlı Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %87,2 | 265 |
| Sarayköy Mahallesi | Evet | %93,0 | %7,0 | %70,8 | 65 |
| Sarıbey Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %79,8 | 129 |
| Sarıkaya Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %81,8 | 99 |
| Sefaköy Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %83,6 | 67 |
| Serince Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %84,0 | 100 |
| Sıraağaç Mahallesi | Evet | %89,6 | %10,4 | %76,1 | 435 |
| Sivrice Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %78,8 | 151 |
| Soğukpınar Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %80,2 | 111 |
| Söğütlü Mahallesi | Evet | %96,1 | %3,9 | %101,0 | 103 |
| Sugeldi Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %93,0 | 215 |
| Sulaklı Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %83,5 | 4.902 |
| Tavşanlı Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %81,9 | 288 |
| Tekoba Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %89,2 | 130 |
| Uğurlu Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %81,5 | 925 |
| Uluağaç Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,2 | %80,1 | 316 |
| Yanıktaş Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %83,7 | 98 |
| Yazlık Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %83,2 | 583 |
| Yemişalan Mahallesi | Evet | %90,8 | %9,2 | %90,4 | 458 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %82,4 | 658 |
| Yukarı Kışlacık Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %80,1 | 418 |
İlgili sonuçlar