Çukurova 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çukurova sonuçlarında Muharrem İnce %52,4 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %32,4 ile ikinci; fark 19,9 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 21,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,5 (+4,1 puan). 27 mahalle ve köy arasından 11'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Mahfesığmaz Mahallesi (%64,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Dörtler Mahallesi (%82,3). Katılım %88,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çukurova 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çukurova, Adana, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çukurova | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 122.728 | %52,4 | %35,8 | %30,8 | +21,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 75.999 | %32,4 | %44,1 | %52,4 | −20,0 |
| Meral Akşener | 26.976 | %11,5 | %9,8 | %7,4 | +4,1 |
| Selahattin Demirtaş | 6.397 | %2,7 | %9,3 | %8,3 | −5,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.855 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| Doğu Perinçek | 431 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Çukurova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 736 | 266.788 | 237.207 | %88,9 | 234.386 | 2.821 |
Çukurova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Belediye Evleri Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,8 | %43,5 | %88,3 | 40.555 |
| Beyazevler Mahallesi | Muharrem İnce | %60,4 | %26,7 | %86,5 | 7.188 |
| Bozcalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %15,8 | %57,4 | %89,7 | 116 |
| Dörtler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %8,9 | %82,3 | %93,0 | 530 |
| Esentepe Mahallesi | Muharrem İnce | %54,7 | %31,8 | %90,8 | 1.150 |
| Fadıl Mahallesi | Muharrem İnce | %39,5 | %30,2 | %91,5 | 47 |
| Gökkuyu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %23,1 | %46,8 | %91,4 | 198 |
| Güzelyalı Mahallesi | Muharrem İnce | %61,9 | %24,0 | %89,6 | 32.044 |
| Huzurevleri Mahallesi | Muharrem İnce | %49,5 | %34,3 | %89,1 | 42.923 |
| Kabasakal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,3 | %59,0 | %88,7 | 942 |
| Karahan Mahallesi | Muharrem İnce | %59,8 | %29,9 | %90,9 | 1.206 |
| Karslılar Mahallesi | Muharrem İnce | %49,0 | %30,1 | %88,2 | 3.195 |
| Kaşoba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,0 | %60,0 | %86,1 | 238 |
| Kocatepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,8 | %67,3 | %91,8 | 855 |
| Kurttepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,0 | %47,2 | %89,2 | 4.616 |
| Küçükçınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %10,4 | %66,9 | %93,1 | 175 |
| Mahfesığmaz Mahallesi | Muharrem İnce | %64,0 | %23,8 | %89,1 | 26.122 |
| Memişli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %24,6 | %59,6 | %98,3 | 60 |
| Örcün Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %8,9 | %78,5 | %91,0 | 177 |
| Pirili Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %15,6 | %61,7 | %90,1 | 293 |
| Salbaş Esentepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %13,4 | %68,5 | %93,2 | 323 |
| Söğütlü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %19,7 | %63,9 | %88,7 | 284 |
| Şambayadı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,1 | %49,9 | %85,7 | 3.344 |
| Toros Mahallesi | Muharrem İnce | %61,2 | %25,4 | %89,0 | 47.054 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,7 | %71,3 | %92,3 | 771 |
| Yurt Mahallesi | Muharrem İnce | %54,2 | %30,1 | %89,5 | 32.161 |
| Yüzüncüyıl Mahallesi | Muharrem İnce | %44,6 | %39,4 | %88,0 | 20.221 |
İlgili sonuçlar