Finike 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Finike sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %46,5 ile birinci, Muharrem İnce %35,6 ile ikinci; fark 10,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 5,9 puan altında. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,8 (+8,4 puan). 25 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Ernez Mahallesi (%82,3); Muharrem İnce en güçlü Gökbük Mahallesi (%94,8). Katılım %87,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.324 | %46,5 | %42,8 | %52,4 | −5,9 |
| Muharrem İnce | 10.977 | %35,6 | %38,8 | %30,8 | +4,8 |
| Meral Akşener | 4.878 | %15,8 | %13,5 | %7,4 | +8,4 |
| Selahattin Demirtaş | 444 | %1,4 | %4,1 | %8,3 | −6,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 136 | %0,4 | %0,6 | %0,9 | −0,5 |
| Doğu Perinçek | 65 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 36.261 | 31.617 | %87,2 | 30.824 | 793 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 | %13,7 | %104,2 | 95 |
| Alacadağ Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 | %18,1 | %94,4 | 142 |
| Arif Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 | %32,5 | %91,5 | 809 |
| Asarönü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 | %17,7 | %101,8 | 112 |
| Boldağ Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 | %5,9 | %89,4 | 113 |
| Çamlıbel Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 | %21,0 | %88,2 | 152 |
| Dağbağ Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 | %20,9 | %93,2 | 177 |
| Ernez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 | %8,7 | %90,6 | 620 |
| Eski Mahallesi | Muharrem İnce | %38,8 | %47,8 | %82,5 | 1.160 |
| Gökbük Mahallesi | Muharrem İnce | %3,7 | %94,8 | %92,3 | 379 |
| Gökçeyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 | %5,8 | %97,6 | 125 |
| Hasyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 | %25,8 | %89,5 | 4.475 |
| İskele Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 | %35,4 | %83,2 | 1.523 |
| Kale Mahallesi | Muharrem İnce | %33,8 | %51,4 | %88,7 | 1.028 |
| Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 | %35,1 | %88,1 | 977 |
| Kızılca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 | %28,6 | %88,9 | 718 |
| Sahilkent Mahallesi | Muharrem İnce | %40,8 | %41,0 | %85,1 | 7.107 |
| Saklısu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 | %18,7 | %90,1 | 435 |
| Turunçova Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %30,4 | %87,9 | 5.800 |
| Yalnız Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %11,0 | %95,5 | 583 |
| Yazır Mahallesi | Muharrem İnce | %32,2 | %47,3 | %93,8 | 227 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %39,1 | %45,7 | %85,1 | 5.079 |
| Yeşilköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 | %12,1 | %88,9 | 226 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 | %24,7 | %91,1 | 2.700 |
| Yuvalı Mahallesi | Muharrem İnce | %32,4 | %61,0 | %77,8 | 1.499 |
İlgili sonuçlar