Pazaryeri 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pazaryeri sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %58,0 ile birinci, Muharrem İnce %24,8 ile ikinci; fark 33,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 5,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,0 (+6,6 puan). 30 mahalle ve köy arasından 25'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Güde Köyü (%90,8); Muharrem İnce en güçlü Karaköy (%51,3). Katılım %91,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pazaryeri 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pazaryeri, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pazaryeri | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.155 | %58,0 | %51,4 | %52,4 | +5,6 |
| Muharrem İnce | 1.781 | %24,8 | %32,1 | %30,8 | −5,9 |
| Meral Akşener | 1.004 | %14,0 | %13,2 | %7,4 | +6,6 |
| Selahattin Demirtaş | 166 | %2,3 | %2,1 | %8,3 | −6,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 45 | %0,6 | %1,0 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Pazaryeri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 8.109 | 7.426 | %91,6 | 7.169 | 257 |
Pazaryeri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %5,7 | %95,5 | 265 |
| Alınca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 | %42,1 | %100,0 | 39 |
| Arapdede Köyü | Muharrem İnce | %30,3 | %43,8 | %86,2 | 109 |
| Arpadere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %15,5 | %96,7 | 60 |
| Bahçesultan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %11,1 | %97,0 | 66 |
| Beşikli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %22,2 | %86,7 | 361 |
| Bozcaarmut Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 | %6,0 | %92,3 | 208 |
| Bulduk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 | %27,3 | %97,9 | 48 |
| Burçalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 | %14,5 | %96,7 | 61 |
| Büyükelmalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 | %21,1 | %92,4 | 79 |
| Çarşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 | %25,0 | %92,8 | 775 |
| Demirköy | Muharrem İnce | %38,7 | %41,8 | %93,7 | 347 |
| Dereboğaz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 | %25,9 | %88,5 | 452 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 | %37,3 | %93,4 | 244 |
| Doğanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 | %19,8 | %90,4 | 396 |
| Dülgeroğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 | %12,7 | %90,1 | 71 |
| Esemen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %26,9 | %112,0 | 25 |
| Fırınlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 | %20,0 | %91,3 | 184 |
| Güde Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 | %6,2 | %97,2 | 141 |
| Gümüşdere Köyü | Muharrem İnce | %37,2 | %43,4 | %87,5 | 136 |
| Günyurdu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 | %14,8 | %89,1 | 183 |
| Karadede Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 | %4,8 | %92,2 | 116 |
| Karaköy | Muharrem İnce | %33,8 | %51,3 | %94,6 | 498 |
| Kınık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %35,6 | %92,6 | 229 |
| Küçükelmalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 | %29,0 | %89,2 | 130 |
| Nazifpaşa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 | %9,3 | %95,8 | 48 |
| Sarıdayı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %14,9 | %95,9 | 169 |
| Sarnıçköy | Muharrem İnce | %33,3 | %50,0 | %96,0 | 25 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 | %18,8 | %90,7 | 1.402 |
| Yüzbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 | %26,0 | %89,8 | 1.242 |
İlgili sonuçlar