Bekilli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Bekilli sonuçlarında Muharrem İnce %48,7 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %37,4 ile ikinci; fark 11,3 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 18,0 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,8 (+4,4 puan). 15 mahalle ve köy arasından 11'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Kutlubey Mahallesi (%61,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Bükrüce Mahallesi (%52,2). Katılım %91,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bekilli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Bekilli, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Bekilli | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 2.447 | %48,7 | %35,4 | %30,8 | +18,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.878 | %37,4 | %47,8 | %52,4 | −15,0 |
| Meral Akşener | 593 | %11,8 | %13,8 | %7,4 | +4,4 |
| Doğu Perinçek | 58 | %1,2 | %0,3 | %0,2 | +1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 24 | %0,5 | %2,1 | %8,3 | −7,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 20 | %0,4 | %0,5 | %0,9 | −0,5 |
Bekilli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 5.722 | 5.210 | %91,1 | 5.020 | 190 |
Bekilli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçeli Mahallesi | Muharrem İnce | %53,6 | %33,3 | %88,8 | 949 |
| Bükrüce Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %35,8 | %52,2 | %85,7 | 161 |
| Çamköy Mahallesi | Muharrem İnce | %51,0 | %32,4 | %85,1 | 121 |
| Çoğaşlı Mahallesi | Muharrem İnce | %49,8 | %31,8 | %92,3 | 234 |
| Deşdemir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,2 | %47,1 | %92,9 | 182 |
| Ekizbaba Mahallesi | Muharrem İnce | %49,6 | %26,8 | %92,1 | 140 |
| Gömce Mahallesi | Muharrem İnce | %48,7 | %39,6 | %92,0 | 463 |
| Köselli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %35,3 | %49,0 | %89,3 | 122 |
| Kutlubey Mahallesi | Muharrem İnce | %61,0 | %30,2 | %95,2 | 584 |
| Poyrazlı Mahallesi | Muharrem İnce | %50,0 | %38,6 | %93,6 | 264 |
| Sırıklı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,2 | %49,1 | %87,4 | 467 |
| Üçkuyu Mahallesi | Muharrem İnce | %47,9 | %34,3 | %93,8 | 290 |
| Yahyalar Mahallesi | Muharrem İnce | %54,1 | %33,2 | %91,5 | 517 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %44,2 | %41,4 | %91,2 | 844 |
| Yeşiloba Mahallesi | Muharrem İnce | %50,6 | %35,9 | %91,4 | 384 |
İlgili sonuçlar