Edirne Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Edirne Merkez sonuçlarında Muharrem İnce %57,3 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %30,4 ile ikinci; fark 26,9 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 26,5 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 48'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Budakdoğanca Köyü (%85,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Menzilahır Mahallesi (%64,6). Katılım %87,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edirne Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Edirne Merkez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Edirne Merkez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 64.152 | %57,3 | %55,6 | %30,8 | +26,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 33.984 | %30,4 | %31,4 | %52,4 | −22,0 |
| Meral Akşener | 10.119 | %9,0 | %10,4 | %7,4 | +1,6 |
| Selahattin Demirtaş | 2.463 | %2,2 | %1,7 | %8,3 | −6,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 945 | %0,8 | %0,6 | %0,9 | −0,1 |
| Doğu Perinçek | 288 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Edirne Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 379 | 130.118 | 114.009 | %87,6 | 111.951 | 2.058 |
Edirne Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| 1.murat Mahallesi | Muharrem İnce | %67,7 | %21,8 | %82,8 | 4.269 |
| Abdurrahman Mahallesi | Muharrem İnce | %58,7 | %28,3 | %85,5 | 7.466 |
| Ahi Köyü | Muharrem İnce | %68,9 | %20,0 | %96,8 | 95 |
| Avarız Köyü | Muharrem İnce | %50,3 | %18,8 | %96,5 | 400 |
| Babademirtaş Mahallesi | Muharrem İnce | %49,6 | %37,8 | %87,5 | 2.640 |
| Barutluk Mahallesi | Muharrem İnce | %53,2 | %35,3 | %88,4 | 7.737 |
| Bosna Köyü | Muharrem İnce | %59,3 | %16,7 | %100,0 | 56 |
| Budakdoğanca Köyü | Muharrem İnce | %85,0 | %8,8 | %94,1 | 85 |
| Büyükdöllük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %25,8 | %56,5 | %94,6 | 554 |
| Büyükismailce Köyü | Muharrem İnce | %49,3 | %31,7 | %92,9 | 156 |
| Çavuşbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,7 | %59,9 | %83,2 | 3.264 |
| Değirmenyanı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,6 | %54,0 | %94,8 | 362 |
| Demirhanlı Köyü | Muharrem İnce | %50,2 | %34,0 | %88,8 | 367 |
| Dilaverbey Mahallesi | Muharrem İnce | %53,7 | %30,4 | %85,5 | 3.100 |
| Doyran Köyü | Muharrem İnce | %53,7 | %26,7 | %91,6 | 580 |
| Ekmekçi Köyü | Muharrem İnce | %50,7 | %28,4 | %94,4 | 71 |
| Elçili Köyü | Muharrem İnce | %39,2 | %30,8 | %84,2 | 311 |
| Eskikadın Köyü | Muharrem İnce | %84,6 | %8,4 | %93,5 | 367 |
| Fatih Mahallesi | Muharrem İnce | %69,9 | %19,1 | %89,4 | 14.330 |
| Hacıumur Köyü | Muharrem İnce | %50,7 | %35,9 | %88,8 | 258 |
| Hasanağa Köyü | Muharrem İnce | %51,0 | %37,8 | %93,5 | 107 |
| Hatipköy | Muharrem İnce | %75,2 | %15,8 | %95,4 | 108 |
| Hıdırağa Köyü | Muharrem İnce | %54,1 | %35,3 | %90,6 | 192 |
| İskender Köyü | Muharrem İnce | %54,4 | %24,4 | %95,2 | 438 |
| İstasyon Mahallesi | Muharrem İnce | %47,6 | %35,0 | %84,9 | 2.332 |
| Karaağaç Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,8 | %49,2 | %84,8 | 2.389 |
| Karabulut Köyü | Muharrem İnce | %54,8 | %35,6 | %96,1 | 77 |
| Karakasım Köyü | Muharrem İnce | %61,5 | %26,7 | %90,2 | 441 |
| Karayusuf Köyü | Muharrem İnce | %56,8 | %27,4 | %98,0 | 100 |
| Kayapa Köyü | Muharrem İnce | %55,4 | %21,7 | %96,0 | 100 |
| Kemalköy | Recep Tayyip Erdoğan | %29,2 | %54,8 | %92,5 | 748 |
| Koca Sinan Mahallesi | Muharrem İnce | %70,0 | %20,1 | %87,3 | 7.030 |
| Korucu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,4 | %48,1 | %96,0 | 173 |
| Köşençiftliği Köyü | Muharrem İnce | %79,9 | %13,2 | %91,4 | 257 |
| Küçükdöllük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 | %41,4 | %95,8 | 118 |
| Medrese Ali Bey Mahallesi | Muharrem İnce | %56,1 | %30,9 | %87,9 | 4.679 |
| Menekşesofular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %27,6 | %55,2 | %93,7 | 189 |
| Menzilahır Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %29,3 | %64,6 | %84,4 | 2.003 |
| Meydan Mahallesi | Muharrem İnce | %54,3 | %32,8 | %86,7 | 2.571 |
| Mithat Paşa Mahallesi | Muharrem İnce | %55,6 | %28,8 | %82,9 | 2.215 |
| Muratçalı Köyü | Muharrem İnce | %37,2 | %29,5 | %95,0 | 140 |
| Musabeyli Köyü | Muharrem İnce | %59,4 | %25,3 | %91,5 | 355 |
| Nişancıpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %53,3 | %33,1 | %88,1 | 6.072 |
| Orhaniye Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %37,6 | %45,3 | %90,7 | 334 |
| Sabuni Mahallesi | Muharrem İnce | %64,7 | %23,5 | %84,5 | 936 |
| Sarayakpınar Köyü | Muharrem İnce | %41,5 | %17,0 | %94,0 | 100 |
| Sarıcapaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %54,0 | %33,7 | %87,9 | 2.322 |
| Sazlıdere Köyü | Muharrem İnce | %50,3 | %29,4 | %90,6 | 447 |
| Suakacağı Köyü | Muharrem İnce | %78,3 | %13,0 | %98,6 | 71 |
| Şükrüpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %65,4 | %23,5 | %88,3 | 26.212 |
| Talatpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %57,5 | %28,5 | %87,5 | 4.504 |
| Tayakadın Köyü | Muharrem İnce | %53,6 | %26,6 | %93,5 | 1.298 |
| Umurbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,8 | %51,4 | %84,9 | 1.823 |
| Uzgaç Köyü | Muharrem İnce | %59,5 | %10,7 | %101,2 | 85 |
| Üyüklütatar Köyü | Muharrem İnce | %68,4 | %19,5 | %89,8 | 598 |
| Yancıkçı Şahin Mahallesi | Muharrem İnce | %60,5 | %27,0 | %87,4 | 3.519 |
| Yeniimaret Mahallesi | Muharrem İnce | %43,9 | %43,0 | %86,1 | 2.615 |
| Yenikadın Köyü | Muharrem İnce | %71,1 | %16,9 | %91,2 | 398 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,7 | %53,9 | %85,8 | 2.991 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,2 | %55,0 | %88,8 | 2.318 |
| Yolüstü Köyü | Muharrem İnce | %58,2 | %28,7 | %96,7 | 245 |
İlgili sonuçlar