Sütçüler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sütçüler sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %78,8 ile birinci, Meral Akşener %10,0 ile ikinci; fark 68,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 26,4 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Çukurca Köyü (%97,1); Meral Akşener en güçlü Çandır Köyü (%21,4). Katılım %88,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sütçüler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sütçüler, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sütçüler | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.785 | %78,8 | %58,7 | %52,4 | +26,4 |
| Meral Akşener | 736 | %10,0 | %14,8 | %7,4 | +2,6 |
| Muharrem İnce | 735 | %10,0 | %24,4 | %30,8 | −20,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 54 | %0,7 | %1,1 | %0,9 | −0,2 |
| Doğu Perinçek | 21 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 15 | %0,2 | %0,8 | %8,3 | −8,1 |
Sütçüler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 8.663 | 7.677 | %88,6 | 7.346 | 331 |
Sütçüler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Meral Akşener | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyaylabel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %5,4 | %85,7 | 329 |
| Ayvalıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %12,2 | %89,7 | 544 |
| Başkoz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 | %16,7 | %92,5 | 147 |
| Bekirağalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %4,1 | %96,1 | 76 |
| Belen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %11,0 | %96,3 | 108 |
| Belence Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %3,4 | %89,9 | 388 |
| Beydili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %4,6 | %85,8 | 310 |
| Birlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %14,6 | %77,8 | 604 |
| Boğazköy | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 | %16,9 | %93,1 | 101 |
| Bucakdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %6,9 | %93,5 | 124 |
| Cami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %17,9 | %86,1 | 165 |
| Çandır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 | %21,4 | %90,5 | 483 |
| Çobanisa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %2,9 | %92,4 | 463 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 | %0,0 | %105,9 | 34 |
| Darıbükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 | %0,0 | %79,8 | 94 |
| Erenler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 | %11,8 | %82,5 | 338 |
| Güldallı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 | %10,0 | %93,2 | 88 |
| Gümü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 | %2,4 | %94,1 | 136 |
| Hacıahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %8,3 | %84,4 | 90 |
| Hacıaliler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 | %9,6 | %87,7 | 114 |
| İbişler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %1,2 | %84,7 | 98 |
| İncedere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 | %4,6 | %86,1 | 194 |
| Karadiken Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %11,2 | %94,4 | 287 |
| Kasımlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %17,8 | %88,6 | 446 |
| Kesme Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 | %4,8 | %92,2 | 816 |
| Kuzca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 | %14,5 | %88,1 | 84 |
| Melikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %16,2 | %92,7 | 41 |
| Müezzinler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 | %18,2 | %89,7 | 87 |
| Pınarköy | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 | %3,0 | %90,1 | 161 |
| Sağrak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 | %19,4 | %85,1 | 87 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 | %5,6 | %91,8 | 61 |
| Sarımehmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 | %2,4 | %92,0 | 323 |
| Şeyhler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %14,0 | %92,5 | 173 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %7,7 | %93,4 | 61 |
| Yeşildere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %7,9 | %100,0 | 64 |
| Yeşilyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %12,8 | %90,2 | 549 |
| Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 | %14,4 | %78,5 | 395 |
İlgili sonuçlar