Susuz 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Susuz sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %35,5 ile birinci, Muharrem İnce %30,5 ile ikinci; fark 5,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 16,9 puan altında. Selahattin Demirtaş Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,9 (+20,6 puan). 31 mahalle ve köy arasından 12'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aksu Köyü (%82,0); Muharrem İnce en güçlü Çamçavuş Köyü (%60,0). Katılım %83,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Susuz 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Susuz, Kars, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Susuz | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.027 | %35,5 | %44,1 | %52,4 | −16,9 |
| Muharrem İnce | 1.742 | %30,5 | %22,4 | %30,8 | −0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 1.650 | %28,9 | %27,2 | %8,3 | +20,6 |
| Meral Akşener | 265 | %4,6 | %5,6 | %7,4 | −2,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 14 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Susuz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 7.061 | 5.875 | %83,2 | 5.706 | 169 |
Susuz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 | %13,7 | %89,0 | 209 |
| Aynalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 | %28,5 | %94,7 | 150 |
| Büyük Çatak Köyü | Selahattin Demirtaş | %9,3 | %9,0 | %85,7 | 498 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %31,2 | %34,1 | %87,9 | 239 |
| Çamçavuş Köyü | Muharrem İnce | %23,8 | %60,0 | %91,5 | 234 |
| Çığrıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 | %8,7 | %86,6 | 157 |
| Doyumlu Köyü | Selahattin Demirtaş | %31,2 | %7,5 | %73,9 | 134 |
| Erdağı Köyü | Selahattin Demirtaş | %14,5 | %17,0 | %75,1 | 225 |
| Ermişler Köyü | Selahattin Demirtaş | %12,1 | %9,0 | %82,1 | 285 |
| Gölbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 | %10,6 | %73,8 | 202 |
| Harmanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 | %7,3 | %81,0 | 369 |
| İncesu Köyü | Muharrem İnce | %33,6 | %57,6 | %88,6 | 297 |
| İncilipınar Köyü | Muharrem İnce | %10,7 | %50,0 | %85,9 | 99 |
| İnkılap Mahallesi | Muharrem İnce | %36,5 | %44,6 | %87,8 | 288 |
| İnönü Mahallesi | Muharrem İnce | %42,2 | %43,8 | %87,2 | 358 |
| Kalecik Köyü | Selahattin Demirtaş | %31,7 | %19,5 | %92,1 | 89 |
| Karapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %9,4 | %83,1 | 77 |
| Kayadibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 | %11,3 | %68,1 | 160 |
| Kayalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %18,0 | %96,2 | 105 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Muharrem İnce | %34,9 | %51,0 | %84,3 | 686 |
| Keçili Köyü | Selahattin Demirtaş | %30,0 | %12,5 | %91,3 | 46 |
| Kırçiçeği Köyü | Muharrem İnce | %41,8 | %51,3 | %78,9 | 242 |
| Kırkpınar Köyü | Muharrem İnce | %42,4 | %48,5 | %91,3 | 115 |
| Kiziroğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 | %37,4 | %82,0 | 194 |
| Kurugöl Köyü | Selahattin Demirtaş | %19,8 | %12,1 | %81,0 | 147 |
| Küçükçatak Köyü | Selahattin Demirtaş | %2,4 | %5,3 | %86,1 | 245 |
| Ortalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %38,4 | %38,4 | %85,7 | 168 |
| Porsuklu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %39,1 | %36,3 | %66,6 | 296 |
| Taşlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 | %11,8 | %83,7 | 153 |
| Yaylacık Köyü | Selahattin Demirtaş | %22,1 | %10,3 | %74,5 | 200 |
| Yolboyu Köyü | Muharrem İnce | %30,7 | %59,4 | %80,7 | 394 |
İlgili sonuçlar