Taşkent 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Taşkent sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %74,2 ile birinci, Meral Akşener %13,2 ile ikinci; fark 61,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,6) 21,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+5,9 puan). 15 mahalle ve köy arasından 15'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Çetmi Yeni Mahallesi (%89,9); Meral Akşener en güçlü Afşar Tepecik Mahallesi (%34,6). Katılım %90,8 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşkent 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Taşkent, Konya, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Taşkent | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.949 | %74,2 | %74,2 | %52,6 | +21,6 |
| Meral Akşener | 524 | %13,2 | %8,2 | %7,3 | +5,9 |
| Muharrem İnce | 397 | %10,0 | %13,7 | %30,6 | −20,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 86 | %2,2 | %1,4 | %0,9 | +1,3 |
| Doğu Perinçek | 11 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 10 | %0,3 | %2,3 | %8,4 | −8,1 |
Taşkent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 4.512 | 4.099 | %90,8 | 3.977 | 122 |
Taşkent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Meral Akşener | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Tepecik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 | %34,6 | %92,8 | 474 |
| Afşar Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %27,5 | %86,1 | 323 |
| Balcılar Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %6,2 | %94,3 | 368 |
| Balcılar Veliler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 | %8,0 | %95,7 | 491 |
| Balcılar Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 | %10,7 | %95,3 | 506 |
| Bektaş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 | %13,9 | %84,9 | 357 |
| Bolay Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 | %9,0 | %87,8 | 319 |
| Çetmi Cömeşpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %5,5 | %91,3 | 368 |
| Çetmi Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 | %5,4 | %88,2 | 346 |
| Hıra Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 | %12,9 | %86,4 | 374 |
| Ilıcapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 | %11,4 | %91,7 | 193 |
| Kecimen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %2,3 | %102,1 | 48 |
| Kongul Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %8,3 | %92,8 | 83 |
| Sazak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 | %5,0 | %107,9 | 38 |
| Şıhlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 | %14,5 | %85,3 | 224 |
İlgili sonuçlar