Aslanapa 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Aslanapa sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %85,4 ile birinci, Meral Akşener %7,9 ile ikinci; fark 77,5 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 33,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 35'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Abaş Köyü (%100,0); Meral Akşener en güçlü Yağcılar Köyü (%21,1). Katılım %94,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aslanapa 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Aslanapa, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Aslanapa | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.835 | %85,4 | %71,5 | %52,4 | +33,0 |
| Meral Akşener | 541 | %7,9 | %10,1 | %7,4 | +0,5 |
| Muharrem İnce | 376 | %5,5 | %16,5 | %30,8 | −25,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 59 | %0,9 | %1,3 | %0,9 | −0,0 |
| Selahattin Demirtaş | 10 | %0,1 | %0,3 | %8,3 | −8,2 |
| Doğu Perinçek | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Aslanapa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 7.501 | 7.051 | %94,0 | 6.831 | 220 |
Aslanapa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Meral Akşener | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %109,7 | 31 |
| Adaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 | %1,1 | %95,2 | 396 |
| Aslıhanlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 | %11,4 | %92,7 | 286 |
| Ballıbaba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 | %4,5 | %95,7 | 23 |
| Bayat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 | %16,0 | %92,8 | 139 |
| Bayramşah Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 | %2,5 | %92,5 | 134 |
| Bezirgan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 | %20,2 | %94,8 | 362 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %10,9 | %88,0 | 757 |
| Çakmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 | %18,4 | %102,6 | 39 |
| Çalköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %7,2 | %94,5 | 489 |
| Çamdibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 | %3,4 | %94,4 | 340 |
| Çamırdık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %8,2 | %89,0 | 155 |
| Çömlekçi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 | %15,2 | %98,6 | 139 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %4,2 | %90,7 | 54 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 | %3,3 | %100,0 | 124 |
| Emrez Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %96,8 | 95 |
| Esen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %3,6 | %99,4 | 170 |
| Gölbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %20,0 | %95,8 | 48 |
| Göynükören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %8,7 | %93,7 | 191 |
| Haydarlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %4,2 | %94,6 | 312 |
| Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 | %6,6 | %92,9 | 282 |
| Karadiğin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 | %9,1 | %97,8 | 91 |
| Kureyşler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 | %1,9 | %97,3 | 111 |
| Musaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 | %1,6 | %101,6 | 62 |
| Nuhören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 | %3,8 | %94,6 | 260 |
| Ortaca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %9,0 | %94,8 | 310 |
| Ören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %15,0 | %90,5 | 644 |
| Pazarcık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 | %7,0 | %95,5 | 134 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 | %3,6 | %95,0 | 238 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %4,3 | %104,3 | 23 |
| Şenişler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %108,3 | 36 |
| Terziler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 | %9,5 | %97,0 | 132 |
| Tokul Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 | %4,8 | %92,0 | 476 |
| Yağcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 | %21,1 | %88,1 | 84 |
| Yalnızsaray Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 | %2,8 | %100,9 | 334 |
İlgili sonuçlar