Arguvan 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Arguvan sonuçlarında Muharrem İnce %71,6 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %18,9 ile ikinci; fark 52,7 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 40,8 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 37'sinde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Çavuşköy Mahallesi (%97,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Parçikan Mahallesi (%93,9). Katılım %89,8 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arguvan 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Arguvan, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Arguvan | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 4.016 | %71,6 | %22,9 | %30,8 | +40,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.060 | %18,9 | %69,2 | %52,4 | −33,5 |
| Selahattin Demirtaş | 464 | %8,3 | %2,2 | %8,3 | −0,0 |
| Meral Akşener | 50 | %0,9 | %4,4 | %7,4 | −6,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 9 | %0,2 | %1,1 | %0,9 | −0,7 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Arguvan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 6.383 | 5.735 | %89,8 | 5.607 | 128 |
Arguvan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Mahallesi | Muharrem İnce | %93,3 | %3,8 | %98,1 | 107 |
| Alhasuşağı Mahallesi | Muharrem İnce | %91,9 | %2,7 | %96,2 | 78 |
| Armutlu Mahallesi | Muharrem İnce | %89,2 | %8,1 | %98,7 | 78 |
| Asar Mahallesi | Muharrem İnce | %95,4 | %2,3 | %96,4 | 140 |
| Asmaca Mahallesi | Muharrem İnce | %46,4 | %44,9 | %84,3 | 83 |
| Aşağısülmenli Mahallesi | Muharrem İnce | %77,7 | %3,9 | %89,0 | 118 |
| Bahçeli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,9 | %67,9 | %68,7 | 131 |
| Bahçelievler Mahallesi | Muharrem İnce | %82,8 | %5,5 | %89,7 | 146 |
| Bozan Mahallesi | Muharrem İnce | %91,8 | %4,9 | %100,0 | 61 |
| Çakmak Mahallesi | Muharrem İnce | %89,1 | %3,8 | %98,2 | 165 |
| Çavuşköy Mahallesi | Muharrem İnce | %97,8 | %1,1 | %93,9 | 99 |
| Çayırlı Mahallesi | Muharrem İnce | %95,8 | %1,0 | %100,0 | 96 |
| Çevreli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %7,1 | %89,8 | %85,8 | 155 |
| Çiftlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %23,7 | %55,3 | %100,0 | 40 |
| Dolaylı Mahallesi | Muharrem İnce | %95,1 | %1,9 | %94,1 | 286 |
| Doydum Mahallesi | Muharrem İnce | %66,7 | %29,6 | %112,5 | 24 |
| Ermişli Mahallesi | Muharrem İnce | %96,0 | %3,0 | %93,6 | 109 |
| Eymir Mahallesi | Muharrem İnce | %95,3 | %1,9 | %98,2 | 220 |
| Göçeruşağı Mahallesi | Muharrem İnce | %95,0 | %1,7 | %100,8 | 119 |
| Gökağaç Mahallesi | Muharrem İnce | %72,6 | %2,7 | %90,2 | 82 |
| Gümüşlü Mahallesi | Muharrem İnce | %61,7 | %30,9 | %96,5 | 85 |
| Güngören Mahallesi | Muharrem İnce | %88,7 | %2,1 | %101,0 | 96 |
| Gürge Mahallesi | Muharrem İnce | %95,5 | %2,3 | %96,8 | 187 |
| Güveçli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,6 | %83,0 | %77,0 | 148 |
| Hakverdi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %6,8 | %91,5 | %67,4 | 89 |
| İçmece Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %24,5 | %72,5 | %91,1 | 112 |
| İsaköy Mahallesi | Muharrem İnce | %93,5 | %0,8 | %90,7 | 289 |
| Karababa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,1 | %88,9 | %85,7 | 49 |
| Karahüyük Mahallesi | Muharrem İnce | %90,0 | %8,8 | %91,0 | 188 |
| Kızık Mahallesi | Muharrem İnce | %95,4 | %2,3 | %101,1 | 88 |
| Koçak Mahallesi | Muharrem İnce | %92,3 | %5,1 | %105,3 | 38 |
| Konakbaşı Mahallesi | Muharrem İnce | %90,3 | %6,5 | %105,1 | 59 |
| Kömürlük Mahallesi | Muharrem İnce | %91,1 | %1,0 | %94,4 | 107 |
| Kuruttaş Mahallesi | Muharrem İnce | %93,9 | %1,5 | %93,2 | 74 |
| Kuyudere Mahallesi | Muharrem İnce | %92,9 | %4,7 | %97,8 | 90 |
| Morhamam Mahallesi | Muharrem İnce | %84,3 | %11,2 | %100,0 | 89 |
| Narmikan Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %7,8 | %34,6 | %77,4 | 363 |
| Parçikan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %5,1 | %93,9 | %70,8 | 144 |
| Şotik Mahallesi | Muharrem İnce | %65,0 | %0,9 | %89,6 | 250 |
| Tarlacık Mahallesi | Muharrem İnce | %65,2 | %16,5 | %81,5 | 146 |
| Tatkınık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %3,3 | %93,5 | %67,6 | 136 |
| Tepebağ Mahallesi | Muharrem İnce | %75,8 | %15,3 | %86,6 | 425 |
| Yamaç Mahallesi | Muharrem İnce | %73,1 | %16,4 | %87,2 | 78 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %84,2 | %9,8 | %89,0 | 417 |
| Yeniköy Mahallesi | Muharrem İnce | %70,0 | %15,0 | %95,7 | 23 |
| Yenisu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 | %51,4 | %109,4 | 32 |
| Yoncalı Mahallesi | Muharrem İnce | %84,1 | %4,5 | %75,9 | 58 |
| Yukarısülmenli Mahallesi | Muharrem İnce | %90,7 | %2,9 | %95,9 | 147 |
| Yürektaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %10,5 | %86,8 | %97,4 | 39 |
İlgili sonuçlar