Saruhanlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Saruhanlı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %42,6 ile birinci, Muharrem İnce %39,1 ile ikinci; fark 3,5 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 9,8 puan altında. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,1 (+8,3 puan). 50 mahalle ve köy arasından 30'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aydınlar Mahallesi (%90,0); Muharrem İnce en güçlü Dilek Mahallesi (%91,7). Katılım %93,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saruhanlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Saruhanlı, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Saruhanlı | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.192 | %42,6 | %48,6 | %52,4 | −9,8 |
| Muharrem İnce | 14.876 | %39,1 | %34,6 | %30,8 | +8,3 |
| Meral Akşener | 4.329 | %11,4 | %11,0 | %7,4 | +4,0 |
| Selahattin Demirtaş | 2.362 | %6,2 | %4,9 | %8,3 | −2,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 178 | %0,5 | %0,6 | %0,9 | −0,4 |
| Doğu Perinçek | 78 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Saruhanlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 138 | 41.904 | 39.067 | %93,2 | 38.015 | 1.052 |
Saruhanlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adiloba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 | %12,0 | %92,9 | 574 |
| Alibeyli Mahallesi | Muharrem İnce | %27,0 | %59,3 | %93,0 | 843 |
| Apak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %5,4 | %95,7 | 278 |
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %34,6 | %49,9 | %92,9 | 1.514 |
| Aydınlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %4,2 | %97,6 | 124 |
| Azimli Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %14,7 | %3,4 | %91,0 | 433 |
| Bahadır Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 | %43,7 | %97,9 | 142 |
| Bedeller Mahallesi | Muharrem İnce | %41,0 | %50,0 | %98,5 | 197 |
| Büyükbelen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 | %30,3 | %95,0 | 1.972 |
| Cengiz Topel Mahallesi | Muharrem İnce | %37,8 | %41,8 | %91,1 | 3.025 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %40,2 | %42,6 | %92,9 | 3.609 |
| Çakmaklı Mahallesi | Muharrem İnce | %37,1 | %54,1 | %95,5 | 224 |
| Çaltepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %6,9 | %97,5 | 244 |
| Çamlıyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 | %28,6 | %98,5 | 130 |
| Çerkez Osmaniye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %21,8 | %88,8 | 143 |
| Çınaroba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 | %21,9 | %97,3 | 219 |
| Çullugörece Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %16,5 | %95,6 | 430 |
| Develi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 | %22,2 | %98,0 | 544 |
| Dilek Mahallesi | Muharrem İnce | %6,2 | %91,7 | %92,6 | 1.562 |
| Gökçeköy Mahallesi | Muharrem İnce | %35,7 | %49,3 | %95,9 | 1.156 |
| Gözlet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %23,0 | %96,9 | 223 |
| Gümülceli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 | %33,0 | %92,8 | 1.024 |
| Hacımusa Mahallesi | Muharrem İnce | %29,8 | %50,9 | %95,2 | 124 |
| Hacırahmanlı Mahallesi | Muharrem İnce | %31,1 | %52,8 | %94,4 | 2.250 |
| Halitpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 | %34,5 | %93,3 | 2.069 |
| Hatıplar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 | %11,6 | %99,0 | 295 |
| Heybeli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %18,7 | %93,0 | 357 |
| İshakçelebi Mahallesi | Muharrem İnce | %33,5 | %53,2 | %92,8 | 1.174 |
| İstasyon Mahallesi | Muharrem İnce | %34,7 | %47,1 | %93,3 | 1.082 |
| Kayışlar Mahallesi | Muharrem İnce | %35,1 | %48,3 | %88,3 | 375 |
| Kemiklidere Mahallesi | Muharrem İnce | %3,9 | %89,2 | %95,7 | 629 |
| Kepenekli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %14,0 | %95,3 | 211 |
| Koldere Mahallesi | Muharrem İnce | %40,5 | %42,5 | %93,4 | 2.564 |
| Koyuncu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 | %21,4 | %97,6 | 127 |
| Kumkuyucak Mahallesi | Muharrem İnce | %19,1 | %59,6 | %90,3 | 473 |
| Kurtuluş Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %36,8 | %18,2 | %89,9 | 2.386 |
| Lütfiye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 | %34,2 | %93,4 | 575 |
| Mütevelli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 | %15,4 | %90,5 | 1.970 |
| Nuriye Mahallesi | Muharrem İnce | %32,0 | %52,9 | %92,7 | 877 |
| Paşaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %18,5 | %93,2 | 1.358 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 | %14,6 | %99,0 | 96 |
| Sarıçam Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %31,7 | %89,3 | 252 |
| Sarısığırlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %12,1 | %105,9 | 34 |
| Saruhan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 | %40,7 | %91,4 | 1.055 |
| Seyitoba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 | %24,6 | %96,0 | 274 |
| Şatırlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 | %17,5 | %91,7 | 193 |
| Şehitler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 | %29,7 | %94,7 | 738 |
| Taşdibi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %15,6 | %94,9 | 525 |
| Tirkeş Mahallesi | Muharrem İnce | %30,2 | %61,9 | %95,0 | 762 |
| Yılmaz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 | %37,4 | %98,9 | 469 |
İlgili sonuçlar