Bozyazı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Bozyazı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %48,6 ile birinci, Meral Akşener %26,0 ile ikinci; fark 22,6 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 3,8 puan altında. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,0 (+18,5 puan). 26 mahalle ve köy arasından 22'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kömürlü Mahallesi (%80,6); Meral Akşener en güçlü Beyreli Mahallesi (%37,1). Katılım %90,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozyazı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Bozyazı, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Bozyazı | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.618 | %48,6 | %37,9 | %52,4 | −3,8 |
| Meral Akşener | 4.604 | %26,0 | %12,1 | %7,4 | +18,5 |
| Muharrem İnce | 4.312 | %24,3 | %37,4 | %30,8 | −6,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 100 | %0,6 | %0,5 | %0,9 | −0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 67 | %0,4 | %11,9 | %8,3 | −7,9 |
| Doğu Perinçek | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Bozyazı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 68 | 20.305 | 18.339 | %90,3 | 17.728 | 611 |
Bozyazı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Meral Akşener | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akcami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 | %13,5 | %110,4 | 48 |
| Ardıçlıtaş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 | %31,8 | %95,0 | 100 |
| Bahçekoyağı Mahallesi | Muharrem İnce | %16,3 | %1,2 | %76,8 | 112 |
| Beyreli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 | %37,1 | %89,1 | 891 |
| Çopurlu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 | %17,9 | %92,6 | 620 |
| Çubukkoyağı Mahallesi | Muharrem İnce | %30,8 | %25,3 | %90,6 | 1.694 |
| Denizciler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 | %21,1 | %89,2 | 815 |
| Derebaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 | %15,2 | %107,0 | 43 |
| Dereköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 | %21,3 | %91,4 | 209 |
| Elmakuzu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 | %36,0 | %100,0 | 157 |
| Gözce Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 | %34,7 | %88,1 | 657 |
| Gözsüzce Mahallesi | Muharrem İnce | %31,6 | %25,8 | %89,9 | 178 |
| Gürlevik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 | %25,6 | %90,1 | 1.117 |
| Kaledibi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 | %31,4 | %92,2 | 1.362 |
| Karaisalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 | %30,1 | %93,5 | 856 |
| Kızılca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 | %14,4 | %87,2 | 164 |
| Kömürlü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %15,7 | %78,0 | 246 |
| Kötekler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 | %33,3 | %84,9 | 563 |
| Lenger Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 | %23,5 | %97,0 | 164 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 | %21,2 | %89,3 | 3.955 |
| Narince Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 | %22,7 | %91,3 | 355 |
| Sıcakyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 | %27,9 | %92,7 | 880 |
| Tekedüzü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 | %9,7 | %96,9 | 32 |
| Tekeli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 | %28,9 | %90,3 | 2.520 |
| Tekmen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 | %27,9 | %90,6 | 2.262 |
| Ustalar Mahallesi | Muharrem İnce | %41,3 | %8,1 | %92,1 | 305 |
İlgili sonuçlar