Avanos 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Avanos sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %57,4 ile birinci, Muharrem İnce %32,0 ile ikinci; fark 25,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 5,0 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 29'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kalaba-Yeni Mahallesi (%83,0); Muharrem İnce en güçlü Küçükayhan Köyü (%93,2). Katılım %88,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Avanos 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Avanos, Nevşehir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Avanos | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.274 | %57,4 | %68,1 | %52,4 | +5,0 |
| Muharrem İnce | 6.855 | %32,0 | %21,7 | %30,8 | +1,3 |
| Meral Akşener | 1.922 | %9,0 | %8,5 | %7,4 | +1,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 146 | %0,7 | %1,0 | %0,9 | −0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 140 | %0,7 | %0,5 | %8,3 | −7,7 |
| Doğu Perinçek | 54 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Avanos seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 24.835 | 21.932 | %88,3 | 21.391 | 541 |
Avanos mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %20,4 | %72,2 | 855 |
| Aktepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,7 | %41,7 | %100,0 | 48 |
| Alaaddin Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 | %29,8 | %85,3 | 619 |
| Altıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %5,4 | %92,1 | 191 |
| Bahçelievler Mahallesi | Muharrem İnce | %43,1 | %44,6 | %90,1 | 2.881 |
| Bozca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 | %37,3 | %91,2 | 501 |
| Büyükayhan Köyü | Muharrem İnce | %3,4 | %91,4 | %93,8 | 512 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 | %39,8 | %92,1 | 2.010 |
| Çavuşin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 | %7,9 | %94,9 | 506 |
| Göynük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 | %29,8 | %84,5 | 983 |
| İğdelikışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %10,5 | %85,6 | 292 |
| Kalaba-50.yıl Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 | %13,4 | %92,7 | 549 |
| Kalaba-Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %13,4 | %89,3 | 1.040 |
| Kalaba-Karayusuf Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %12,4 | %89,6 | 585 |
| Kalaba-Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 | %10,9 | %91,4 | 979 |
| Karacauşağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 | %4,9 | %100,0 | 86 |
| Karaseki Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %43,9 | %91,1 | 1.971 |
| Kuyulukışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 | %13,3 | %96,9 | 64 |
| Küçükayhan Köyü | Muharrem İnce | %4,6 | %93,2 | %96,2 | 340 |
| Mahmat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %20,4 | %70,7 | 979 |
| Orta Mahallesi | Muharrem İnce | %44,5 | %45,1 | %93,5 | 337 |
| Özkonak-Cami-Kebir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 | %44,8 | %90,1 | 1.029 |
| Özkonak-Camicedit Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 | %20,5 | %89,6 | 914 |
| Özkonak-Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 | %14,0 | %86,7 | 887 |
| Paşalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 | %31,3 | %92,2 | 344 |
| Sarılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 | %31,6 | %81,0 | 632 |
| Topaklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 | %37,2 | %76,5 | 918 |
| Türkeli-Aşağı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 | %9,5 | %91,9 | 727 |
| Türkeli-Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 | %7,4 | %90,6 | 360 |
| Türkeli-Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 | %9,8 | %95,7 | 396 |
| Üçkuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 | %38,0 | %81,7 | 104 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 | %35,3 | %90,5 | 870 |
| Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 | %41,5 | %89,9 | 1.326 |
İlgili sonuçlar