Türkeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Türkeli sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %80,3 ile birinci, Muharrem İnce %13,6 ile ikinci; fark 66,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 27,9 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 36'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Direkli Köyü (%98,3); Muharrem İnce en güçlü Taçahmet Köyü (%29,2). Katılım %85,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Türkeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Türkeli, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Türkeli | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.587 | %80,3 | %61,2 | %52,4 | +27,9 |
| Muharrem İnce | 1.282 | %13,6 | %28,5 | %30,8 | −17,2 |
| Meral Akşener | 452 | %4,8 | %8,6 | %7,4 | −2,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 75 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 32 | %0,3 | %0,5 | %8,3 | −8,0 |
| Doğu Perinçek | 19 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
Türkeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 11.408 | 9.767 | %85,6 | 9.447 | 320 |
Türkeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçabük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 | %5,2 | %86,9 | 487 |
| Alagöz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 | %25,4 | %88,8 | 143 |
| Ayaz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %23,3 | %81,9 | 315 |
| Çatakgeriş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %12,2 | %86,7 | 90 |
| Çatakgüney Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 | %17,5 | %81,3 | 192 |
| Çatakörencik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 | %3,0 | %90,8 | 120 |
| Direkli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 | %1,4 | %87,7 | 399 |
| Düzköy | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 | %15,1 | %82,7 | 271 |
| Düzler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 | %5,0 | %87,8 | 164 |
| Gaziler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 | %6,7 | %89,0 | 163 |
| Gemiyanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %25,0 | %82,5 | 1.400 |
| Gencek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %18,4 | %90,2 | 305 |
| Gökçealan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 | %2,7 | %95,1 | 162 |
| Gündoğdu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %10,2 | %93,0 | 128 |
| Güzelkent Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 | %24,3 | %78,2 | 697 |
| Güzelyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 | %16,1 | %84,0 | 1.374 |
| Hacıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 | %12,6 | %86,6 | 134 |
| Hamamlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %11,7 | %94,6 | 148 |
| Işıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 | %10,7 | %85,9 | 185 |
| Karabey Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 | %4,0 | %88,7 | 291 |
| Kayabaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %2,8 | %89,4 | 404 |
| Keş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 | %26,4 | %79,3 | 372 |
| Kuşçular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 | %8,3 | %84,7 | 131 |
| Kuzköy | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 | %5,7 | %94,8 | 116 |
| Oymayaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %4,4 | %85,7 | 133 |
| Sarmaşık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %8,6 | %86,5 | 141 |
| Satıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 | %5,6 | %86,7 | 166 |
| Sazkışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %14,3 | %83,3 | 90 |
| Taçahmet Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %29,2 | %87,7 | 138 |
| Taşgüney Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 | %10,0 | %86,4 | 258 |
| Turhan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 | %5,1 | %85,7 | 245 |
| Tümerkan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %12,2 | %86,1 | 1.334 |
| Yapraklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 | %8,4 | %92,7 | 137 |
| Yazıcı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %0,6 | %96,3 | 162 |
| Yeşiloba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 | %3,7 | %87,4 | 293 |
| Yusuflu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 | %15,7 | %87,5 | 120 |
İlgili sonuçlar