Uludere 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Uludere sonuçlarında Selahattin Demirtaş %67,9 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %22,6 ile ikinci; fark 45,3 puan. Selahattin Demirtaş burada Türkiye ortalamasının (%8,3) 59,5 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 27'sinde Selahattin Demirtaş önde. Selahattin Demirtaş en güçlü Özelli Mahallesi (%87,9); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Hilal-Güneşli Mahallesi (%49,4). Katılım %81,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uludere 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Uludere, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Uludere | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Selahattin Demirtaş | 12.546 | %67,9 | %72,1 | %8,3 | +59,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.171 | %22,6 | %21,2 | %52,4 | −29,8 |
| Muharrem İnce | 1.489 | %8,1 | %4,9 | %30,8 | −22,7 |
| Meral Akşener | 222 | %1,2 | %1,4 | %7,4 | −6,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 44 | %0,2 | %0,4 | %0,9 | −0,7 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Uludere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 23.157 | 18.881 | %81,5 | 18.488 | 393 |
Uludere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Selahattin Demirtaş | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Andaç Köyü | Selahattin Demirtaş | %79,2 | %16,6 | %92,9 | 2.107 |
| Ballı Köyü | Selahattin Demirtaş | %71,5 | %17,8 | %73,4 | 451 |
| Bulakbaşı Köyü | Selahattin Demirtaş | %79,4 | %10,7 | %90,2 | 650 |
| Dağdibi Köyü | Selahattin Demirtaş | %80,0 | %13,1 | %85,6 | 645 |
| Gülyazı Köyü | Selahattin Demirtaş | %75,9 | %15,0 | %83,6 | 1.926 |
| Gündoğdu Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %85,6 | %8,2 | %87,4 | 452 |
| Hilal-Güneşli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 | %49,4 | %78,6 | 743 |
| Hilal-Şehan Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %64,2 | %29,6 | %72,1 | 434 |
| Hilal-Yıldız Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %57,2 | %30,9 | %65,6 | 774 |
| İnceler Köyü | Selahattin Demirtaş | %68,1 | %24,2 | %69,3 | 724 |
| Kılaban Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %67,6 | %21,9 | %74,9 | 1.956 |
| Küçükçay Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %65,6 | %26,3 | %85,7 | 294 |
| Ortabağ Köyü | Selahattin Demirtaş | %58,0 | %23,6 | %87,2 | 1.224 |
| Ortaköy | Selahattin Demirtaş | %81,9 | %16,8 | %91,6 | 617 |
| Ortasu Köyü | Selahattin Demirtaş | %79,5 | %12,2 | %86,5 | 587 |
| Ödül Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %83,8 | %8,9 | %79,6 | 461 |
| Özelli Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %87,9 | %7,4 | %78,4 | 245 |
| Şenoba-Ayyıldız Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %52,9 | %37,3 | %83,3 | 466 |
| Şenoba-Başkaya Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %48,1 | %41,9 | %78,5 | 1.300 |
| Şenoba-Cumhuriyet Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %49,9 | %32,1 | %80,5 | 874 |
| Şenoba-Gazi Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %50,0 | %40,2 | %88,2 | 653 |
| Taşdelen Köyü | Selahattin Demirtaş | %52,2 | %29,5 | %67,4 | 1.064 |
| Uzungeçit-Ayyıldız Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %80,8 | %13,6 | %85,4 | 404 |
| Uzungeçit-Pınarbaşı Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %77,6 | %16,2 | %86,0 | 272 |
| Uzungeçit-Tanin Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %63,9 | %21,2 | %82,8 | 582 |
| Uzungeçit-Yenişehir Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %69,2 | %22,4 | %82,3 | 577 |
| Yemişli Köyü | Selahattin Demirtaş | %61,5 | %24,5 | %83,9 | 1.532 |
| Yeşilyova Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %83,0 | %14,3 | %78,7 | 1.143 |
İlgili sonuçlar