Tunceli Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Tunceli Merkez sonuçlarında Muharrem İnce %57,9 ile birinci, Selahattin Demirtaş %26,6 ile ikinci; fark 31,3 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 27,1 puan üstünde. Selahattin Demirtaş Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,6 (+18,3 puan). 56 mahalle ve köy arasından 51'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Doludizgin Köyü (%89,7); Selahattin Demirtaş en güçlü Dedeağaç Köyü (%69,6). Katılım %85,8 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tunceli Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Tunceli Merkez, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Tunceli Merkez | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 13.147 | %57,9 | %58,1 | %30,8 | +27,1 |
| Selahattin Demirtaş | 6.039 | %26,6 | %21,1 | %8,3 | +18,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.028 | %13,3 | %18,7 | %52,4 | −39,0 |
| Meral Akşener | 438 | %1,9 | %1,8 | %7,4 | −5,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 33 | %0,1 | %0,2 | %0,9 | −0,8 |
| Doğu Perinçek | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Tunceli Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 122 | 26.993 | 23.154 | %85,8 | 22.715 | 439 |
Tunceli Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Selahattin Demirtaş | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktuluk Mahallesi | Muharrem İnce | %52,4 | %41,3 | %84,0 | 424 |
| Alaçık Köyü | Muharrem İnce | %53,3 | %26,7 | %142,9 | 21 |
| Alibaba Mahallesi | Muharrem İnce | %58,8 | %35,4 | %86,8 | 1.881 |
| Altınyüzük Köyü | Muharrem İnce | %72,7 | %9,1 | %124,1 | 29 |
| Ambar Köyü | Muharrem İnce | %52,6 | %28,9 | %118,2 | 33 |
| Atadoğdu Köyü | Muharrem İnce | %77,4 | %9,7 | %106,9 | 29 |
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %53,9 | %23,0 | %82,7 | 12.169 |
| Atlantı Köyü | Muharrem İnce | %80,3 | %11,5 | %105,2 | 58 |
| Babaocağı Köyü | Muharrem İnce | %67,6 | %18,9 | %137,0 | 27 |
| Baldan Köyü | Muharrem İnce | %59,3 | %20,4 | %116,7 | 48 |
| Başakçı Köyü | Muharrem İnce | %45,3 | %37,5 | %103,2 | 62 |
| Baylık Köyü | Selahattin Demirtaş | %44,4 | %49,2 | %96,9 | 65 |
| Buğulu Köyü | Muharrem İnce | %49,6 | %39,3 | %94,5 | 146 |
| Burmageçit Köyü | Muharrem İnce | %72,8 | %13,7 | %84,5 | 792 |
| Cılga Köyü | Muharrem İnce | %57,0 | %31,2 | %102,2 | 92 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %58,6 | %30,2 | %84,4 | 3.832 |
| Çalkıran Köyü | Muharrem İnce | %36,0 | %32,0 | %108,7 | 23 |
| Çemçeli Köyü | Muharrem İnce | %66,7 | %11,1 | %140,6 | 32 |
| Çıralı Köyü | Muharrem İnce | %39,3 | %35,7 | %145,0 | 20 |
| Çukur Köyü | Muharrem İnce | %73,8 | %23,0 | %101,6 | 61 |
| Dedeağaç Köyü | Selahattin Demirtaş | %30,4 | %69,6 | %109,1 | 22 |
| Demirkapı Köyü | Muharrem İnce | %70,0 | %18,6 | %116,9 | 65 |
| Dikenli Köyü | Muharrem İnce | %57,7 | %0,0 | %216,7 | 12 |
| Dilek Köyü | Selahattin Demirtaş | %33,3 | %56,7 | %125,0 | 24 |
| Doludizgin Köyü | Muharrem İnce | %89,7 | %6,9 | %85,7 | 35 |
| Doluküp Köyü | Muharrem İnce | %53,3 | %20,0 | %110,0 | 30 |
| Düzpelit Köyü | Muharrem İnce | %45,5 | %45,5 | %102,3 | 43 |
| Eğriyamaç Köyü | Muharrem İnce | %71,0 | %16,1 | %134,8 | 23 |
| Erdoğdu Köyü | Muharrem İnce | %66,7 | %20,8 | %133,3 | 18 |
| Esentepe Mahallesi | Muharrem İnce | %70,4 | %25,7 | %88,1 | 943 |
| Geyiksuyu Köyü | Muharrem İnce | %51,0 | %12,7 | %65,1 | 548 |
| Gökçek Köyü | Muharrem İnce | %58,1 | %27,9 | %89,6 | 48 |
| Gömemiş Köyü | Muharrem İnce | %61,0 | %23,4 | %102,7 | 75 |
| Gözen Köyü | Muharrem İnce | %47,4 | %26,3 | %126,7 | 15 |
| Güleç Köyü | Muharrem İnce | %48,0 | %37,6 | %96,2 | 131 |
| Gürbüzler Köyü | Muharrem İnce | %55,6 | %44,4 | %90,0 | 40 |
| Haceri Köyü | Muharrem İnce | %51,0 | %40,8 | %108,9 | 45 |
| İsmet İnönü Mahallesi | Muharrem İnce | %68,7 | %27,0 | %88,2 | 837 |
| Kanoğlu Köyü | Muharrem İnce | %78,8 | %10,6 | %110,0 | 60 |
| Karşılar Köyü | Muharrem İnce | %49,0 | %36,7 | %80,3 | 61 |
| Kocakoç Köyü | Muharrem İnce | %48,2 | %47,6 | %88,7 | 195 |
| Kocalar Köyü | Muharrem İnce | %67,7 | %3,2 | %163,2 | 19 |
| Kopuzlar Köyü | Muharrem İnce | %61,3 | %31,9 | %87,5 | 136 |
| Kuyluca Köyü | Muharrem İnce | %75,0 | %20,0 | %105,3 | 38 |
| Meşeyolu Köyü | Muharrem İnce | %66,2 | %27,7 | %108,3 | 60 |
| Moğultay Mahallesi | Muharrem İnce | %61,1 | %30,9 | %86,5 | 2.302 |
| Okurlar Köyü | Muharrem İnce | %69,6 | %17,4 | %104,5 | 44 |
| Pınar Köyü | Muharrem İnce | %38,9 | %38,9 | %180,0 | 10 |
| Sarıtaş Köyü | Muharrem İnce | %54,5 | %27,3 | %88,0 | 25 |
| Sinan Köyü | Muharrem İnce | %66,7 | %28,3 | %100,0 | 63 |
| Suvat Köyü | Selahattin Demirtaş | %34,6 | %50,0 | %150,0 | 18 |
| Tüllük Köyü | Muharrem İnce | %58,8 | %23,5 | %91,1 | 56 |
| Uzuntarla Köyü | Selahattin Demirtaş | %45,1 | %51,0 | %100,0 | 51 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %67,0 | %28,0 | %91,2 | 908 |
| Yeşilkaya Köyü | Muharrem İnce | %55,8 | %34,9 | %104,9 | 41 |
| Yolkonak Köyü | Muharrem İnce | %52,2 | %28,7 | %107,4 | 108 |
İlgili sonuçlar