Çınarcık 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çınarcık sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %46,5 ile birinci, Muharrem İnce %43,7 ile ikinci; fark 2,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 5,8 puan altında. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,7 (+12,9 puan). 17 mahalle ve köy arasından 10'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Teşvikiye-Cumhuriyet Mahallesi (%76,4); Muharrem İnce en güçlü Karpuzdere Mahallesi (%58,1). Katılım %84,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çınarcık 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çınarcık, Yalova, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çınarcık | Yalova | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.249 | %46,5 | %50,4 | %52,4 | −5,8 |
| Muharrem İnce | 8.676 | %43,7 | %38,9 | %30,8 | +12,9 |
| Meral Akşener | 927 | %4,7 | %4,8 | %7,4 | −2,8 |
| Selahattin Demirtaş | 844 | %4,2 | %4,9 | %8,3 | −4,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 123 | %0,6 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 51 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Çınarcık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 23.879 | 20.278 | %84,9 | 19.870 | 408 |
Çınarcık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çalıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 | %35,0 | %90,4 | 779 |
| Çamlık Mahallesi | Muharrem İnce | %36,4 | %52,3 | %82,9 | 1.440 |
| Esenköy-Aliye Hanım Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 | %22,4 | %87,8 | 1.612 |
| Esenköy-Liman Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 | %20,9 | %88,3 | 1.668 |
| Harmanlar Mahallesi | Muharrem İnce | %37,2 | %53,6 | %82,2 | 4.376 |
| Hasanbaba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 | %38,6 | %88,5 | 1.018 |
| Karpuzdere Mahallesi | Muharrem İnce | %29,0 | %58,1 | %81,7 | 1.468 |
| Kocadere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 | %41,7 | %87,1 | 1.129 |
| Koru-Atakent Mahallesi | Muharrem İnce | %39,9 | %48,0 | %86,1 | 1.923 |
| Koru-Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %35,4 | %56,9 | %86,0 | 1.643 |
| Koru-Hürriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %43,5 | %48,3 | %84,0 | 1.109 |
| Ortaburun Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %21,2 | %96,5 | 202 |
| Şenköy | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %23,1 | %90,3 | 380 |
| Taşliman Mahallesi | Muharrem İnce | %38,0 | %51,2 | %83,9 | 3.394 |
| Teşvikiye-Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 | %20,2 | %82,8 | 606 |
| Teşvikiye-İstiklal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 | %21,4 | %83,5 | 393 |
| Teşvikiye-Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 | %30,1 | %80,5 | 739 |
İlgili sonuçlar