İscehisar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
İscehisar sonuçlarında AK Parti %64,2 ile birinci, İYİ Parti %15,9 ile ikinci; fark 48,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 22,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,9 (+5,9 puan). 23 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çatağıl Köyü (%84,9); İYİ Parti en güçlü Medrese Mahallesi (%33,7). Katılım %94,3 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İscehisar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — İscehisar, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İscehisar | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.838 | %64,2 | %54,5 | %41,6 | +22,7 |
| İYİ Parti | 2.440 | %15,9 | %13,6 | %10,1 | +5,9 |
| MHP | 1.747 | %11,4 | %13,9 | %11,0 | +0,4 |
| CHP | 680 | %4,4 | %14,3 | %22,6 | −18,2 |
| Saadet | 157 | %1,0 | %1,1 | %1,3 | −0,3 |
| HDP | 73 | %0,5 | %0,8 | %11,5 | −11,1 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 27 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
İscehisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 16.583 | 15.639 | %94,3 | 15.317 | 322 |
İscehisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt Köyü | CHP | %21,0 | %11,3 | %89,0 | 911 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %58,7 | %8,7 | %95,8 | 48 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %75,3 | %6,2 | %95,6 | 344 |
| Çalışlar Köyü | AK Parti | %80,4 | %3,1 | %96,0 | 1.138 |
| Çatağıl Köyü | AK Parti | %84,9 | %1,4 | %92,2 | 321 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %25,8 | %93,5 | 1.049 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %67,6 | %10,0 | %94,1 | 459 |
| Doğlat Köyü | AK Parti | %70,8 | %12,3 | %91,5 | 118 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %22,4 | %95,4 | 894 |
| Eski Hamam Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %22,3 | %94,2 | 1.602 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %22,7 | %92,5 | 823 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %75,4 | %5,6 | %96,6 | 1.462 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %75,4 | %9,2 | %95,2 | 504 |
| Kavak Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %21,6 | %99,2 | 828 |
| Konarı Köyü | AK Parti | %70,8 | %3,7 | %90,6 | 627 |
| Medrese Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %33,7 | %95,4 | 625 |
| Olukpınar Köyü | AK Parti | %70,8 | %8,3 | %94,1 | 560 |
| Selçuklu Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %24,3 | %92,9 | 780 |
| Seydiler-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %9,2 | %94,7 | 620 |
| Seydiler-Hasan Basri Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %11,0 | %93,8 | 796 |
| Şirinevler Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %20,7 | %93,8 | 746 |
| Tepecik Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %23,3 | %94,1 | 880 |
| Zeybek Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %24,7 | %95,8 | 448 |
İlgili sonuçlar