Gümüşhacıköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gümüşhacıköy sonuçlarında CHP %45,2 ile birinci, AK Parti %35,6 ile ikinci; fark 9,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 22,6 puan üstünde. 56 mahalle ve köy arasından 28'inde CHP önde. CHP en güçlü Sarayözü Köyü (%97,3); AK Parti en güçlü Kutluca Köyü (%88,6). Katılım %93,6 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gümüşhacıköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gümüşhacıköy, Amasya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gümüşhacıköy | Amasya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.758 | %45,2 | %24,8 | %22,6 | +22,6 |
| AK Parti | 6.105 | %35,6 | %46,0 | %41,6 | −6,0 |
| MHP | 1.147 | %6,7 | %12,3 | %11,0 | −4,3 |
| İYİ Parti | 1.088 | %6,3 | %12,3 | %10,1 | −3,7 |
| HDP | 613 | %3,6 | %1,8 | %11,5 | −8,0 |
| Saadet | 211 | %1,2 | %1,1 | %1,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Gümüşhacıköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 84 | 18.699 | 17.508 | %93,6 | 17.146 | 362 |
Gümüşhacıköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adatepe Mahallesi | CHP | %76,9 | %8,1 | %95,5 | 729 |
| Ağcadede Mahallesi | CHP | %38,2 | %36,8 | %91,8 | 85 |
| Akpınar Köyü | CHP | %87,2 | %5,1 | %108,3 | 36 |
| Alören Köyü | AK Parti | %1,6 | %79,7 | %97,0 | 66 |
| Artıkabat Mahallesi | CHP | %41,9 | %35,4 | %91,0 | 4.091 |
| Aşağıovacık Köyü | AK Parti | %36,2 | %36,2 | %94,7 | 113 |
| Bacakoğlu Köyü | AK Parti | %6,0 | %82,8 | %91,6 | 154 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %41,0 | %41,0 | %96,4 | 194 |
| Balıklı Köyü | CHP | %86,6 | %4,5 | %101,5 | 66 |
| Beden Köyü | CHP | %91,9 | %2,7 | %97,4 | 155 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %12,6 | %53,9 | %88,1 | 318 |
| Cumara Mahallesi | AK Parti | %16,1 | %54,8 | %90,4 | 1.542 |
| Çalköy | AK Parti | %7,1 | %78,7 | %93,9 | 277 |
| Çavuşköy | CHP | %90,3 | %3,2 | %100,0 | 64 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %52,6 | %93,1 | 830 |
| Çetmi Köyü | CHP | %89,5 | %1,8 | %97,5 | 474 |
| Çiftçioğlu Köyü | CHP | %83,5 | %1,9 | %102,0 | 101 |
| Çitli Köyü | AK Parti | %3,4 | %83,8 | %94,0 | 167 |
| Derbentobruğu Köyü | AK Parti | %7,7 | %75,7 | %91,9 | 186 |
| Doluca Köyü | CHP | %58,5 | %25,0 | %98,4 | 193 |
| Dumanlı Köyü | AK Parti | %2,9 | %78,4 | %97,3 | 149 |
| Eslemez Köyü | CHP | %89,8 | %1,0 | %101,0 | 100 |
| Güllüce Köyü | CHP | %87,1 | %6,5 | %106,9 | 29 |
| Güplüce Köyü | CHP | %92,0 | %0,0 | %98,6 | 207 |
| Güvemözü Köyü | CHP | %87,1 | %6,5 | %106,9 | 29 |
| Hacıyahya Mahallesi | CHP | %68,4 | %15,9 | %92,9 | 2.463 |
| Irgat Mahallesi | AK Parti | %6,9 | %67,9 | %91,7 | 253 |
| İmirler Köyü | CHP | %76,0 | %12,8 | %99,0 | 198 |
| Kağnıcı Köyü | AK Parti | %8,6 | %65,3 | %95,0 | 321 |
| Karaali Köyü | AK Parti | %4,2 | %66,7 | %113,0 | 23 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %2,8 | %84,0 | %96,6 | 262 |
| Karakaya Köyü | CHP | %70,6 | %9,8 | %104,1 | 49 |
| Keçiköy | CHP | %87,6 | %1,2 | %96,4 | 338 |
| Kılıçaslan Köyü | CHP | %87,5 | %10,0 | %111,1 | 36 |
| Kırca Köyü | CHP | %92,9 | %0,5 | %99,5 | 215 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %3,5 | %81,4 | %98,9 | 91 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %2,7 | %82,2 | %94,5 | 163 |
| Kiziroğlu Köyü | CHP | %88,1 | %1,9 | %97,0 | 166 |
| Koltuk Köyü | AK Parti | %3,4 | %73,0 | %97,8 | 93 |
| Konuktepe Köyü | CHP | %80,5 | %6,5 | %98,7 | 78 |
| Korkut Köyü | CHP | %91,3 | %1,3 | %98,7 | 305 |
| Köseler Köyü | CHP | %94,7 | %2,8 | %94,4 | 304 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %1,3 | %88,6 | %96,1 | 155 |
| Kuzalan Köyü | CHP | %85,6 | %1,5 | %96,7 | 213 |
| Ovabaşı Köyü | AK Parti | %1,8 | %83,1 | %94,2 | 240 |
| Pusacak Köyü | AK Parti | %0,9 | %77,8 | %94,4 | 232 |
| Sallar Köyü | CHP | %79,1 | %4,3 | %97,9 | 193 |
| Saray Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %41,0 | %89,3 | 1.024 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %25,7 | %47,3 | %92,1 | 189 |
| Sarayözü Köyü | CHP | %97,3 | %0,7 | %98,7 | 152 |
| Sekü Köyü | AK Parti | %3,3 | %72,5 | %100,0 | 95 |
| Şıhlar Mahallesi | AK Parti | %3,8 | %71,7 | %94,8 | 116 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %43,0 | %95,4 | 87 |
| Yazıyeri Köyü | AK Parti | %1,5 | %83,2 | %100,8 | 130 |
| Yenicami Mahallesi | CHP | %45,0 | %35,0 | %93,3 | 45 |
| Yeniköy | AK Parti | %6,5 | %54,6 | %94,8 | 115 |
İlgili sonuçlar