Akantaş Köyü 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Akantaş Köyü sonuçlarında AK Parti %40,0 ile birinci, MHP %22,2 ile ikinci; fark 17,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 1,6 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+11,2 puan). AK Parti oy oranında Murgul ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 1 sandık, 209 kayıtlı seçmen. Katılım %90,4 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Akantaş Köyü | Murgul | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 74 | %40,0 | %34,5 | %39,4 | %41,6 | −1,6 |
| MHP | 41 | %22,2 | %15,0 | %10,1 | %11,0 | +11,2 |
| CHP | 33 | %17,8 | %33,0 | %32,2 | %22,6 | −4,8 |
| İYİ Parti | 31 | %16,8 | %12,3 | %10,4 | %10,1 | +6,7 |
| HDP | 2 | %1,1 | %2,3 | %4,5 | %11,5 | −10,4 |
| Saadet | 2 | %1,1 | %0,9 | %1,5 | %1,3 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 209 | 189 | %90,4 | 185 | 4 |
Murgul ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Akantaş Köyü 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Murgul sonuçları
- Ardıçlı Köyü seçim sonuçları
- Başköy seçim sonuçları
- Çimenli Köyü seçim sonuçları
- Damar Köyü seçim sonuçları
- Erenköy seçim sonuçları
- Kabaca Köyü seçim sonuçları
- Korucular Köyü seçim sonuçları
- Küre Köyü seçim sonuçları
- Küre Mahallesi seçim sonuçları
- Osmanlı Köyü seçim sonuçları
- Petek Köyü seçim sonuçları
- Artvin sonuçları
- Türkiye geneli 2018 Milletvekili Seçimi