Aydıntepe 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aydıntepe sonuçlarında AK Parti %58,8 ile birinci, MHP %25,1 ile ikinci; fark 33,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 17,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,1 (+14,1 puan). 27 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Günbuldu Köyü (%89,3); MHP en güçlü Kavlatan Köyü (%50,4). Katılım %88,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıntepe 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aydıntepe, Bayburt, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aydıntepe | Bayburt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.622 | %58,8 | %56,7 | %41,6 | +17,2 |
| MHP | 1.119 | %25,1 | %27,6 | %11,0 | +14,1 |
| İYİ Parti | 324 | %7,3 | %6,2 | %10,1 | −2,8 |
| CHP | 179 | %4,0 | %3,8 | %22,6 | −18,6 |
| Saadet | 128 | %2,9 | %3,3 | %1,3 | +1,5 |
| HDP | 10 | %0,2 | %0,7 | %11,5 | −11,3 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Aydıntepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 5.174 | 4.561 | %88,2 | 4.462 | 99 |
Aydıntepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmet Yesevi Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %19,7 | %82,6 | 466 |
| Akbulut Köyü | AK Parti | %58,7 | %29,9 | %95,0 | 181 |
| Alaca Köyü | AK Parti | %76,3 | %18,4 | %82,4 | 51 |
| Aşağıkırzı Köyü | AK Parti | %45,3 | %23,4 | %89,0 | 299 |
| Başpınar Köyü | AK Parti | %83,6 | %7,3 | %91,8 | 61 |
| Çatıksu Köyü | AK Parti | %59,4 | %31,6 | %88,0 | 358 |
| Çayırköprü Köyü | AK Parti | %43,6 | %41,5 | %96,0 | 99 |
| Çiğdemlik Köyü | AK Parti | %73,2 | %19,5 | %93,9 | 180 |
| Dumlu Köyü | AK Parti | %86,1 | %8,3 | %80,0 | 45 |
| Erikdibi Köyü | AK Parti | %69,7 | %25,4 | %97,6 | 206 |
| Gümüşdamla Köyü | AK Parti | %77,1 | %15,4 | %96,8 | 189 |
| Günbuldu Köyü | AK Parti | %89,3 | %7,1 | %101,8 | 56 |
| Hacı Ali Efendi Mahallesi | MHP | %31,2 | %34,7 | %84,5 | 375 |
| İncili Köyü | AK Parti | %59,5 | %35,7 | %90,5 | 189 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %21,1 | %82,4 | 642 |
| Kavlatan Köyü | MHP | %35,6 | %50,4 | %74,3 | 187 |
| Kılıçkaya Köyü | AK Parti | %69,1 | %23,6 | %110,0 | 50 |
| Pınargözü Köyü | AK Parti | %64,9 | %23,6 | %93,9 | 231 |
| Sırataşlar Köyü | AK Parti | %80,4 | %13,4 | %100,0 | 99 |
| Sorkunlu Köyü | AK Parti | %82,8 | %6,9 | %64,4 | 45 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %88,6 | %5,1 | %98,8 | 82 |
| Şalcılar Köyü | AK Parti | %72,7 | %17,2 | %80,5 | 123 |
| Yakudiye Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %32,9 | %85,5 | 539 |
| Yanoba Köyü | AK Parti | %61,5 | %25,6 | %102,6 | 39 |
| Yapracık Köyü | AK Parti | %81,8 | %9,1 | %110,0 | 10 |
| Yazlık Köyü | AK Parti | %47,1 | %5,9 | %94,4 | 18 |
| Yukarıkırzı Köyü | AK Parti | %63,8 | %20,8 | %90,1 | 354 |
İlgili sonuçlar