Gölpazarı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gölpazarı sonuçlarında AK Parti %48,1 ile birinci, CHP %31,8 ile ikinci; fark 16,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 6,5 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,8 (+9,1 puan). 53 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaahmetler Köyü (%96,1); CHP en güçlü Aktaş Köyü (%79,3). Katılım %87,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölpazarı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gölpazarı, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölpazarı | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.245 | %48,1 | %42,3 | %41,6 | +6,5 |
| CHP | 2.144 | %31,8 | %28,3 | %22,6 | +9,1 |
| İYİ Parti | 689 | %10,2 | %14,3 | %10,1 | +0,1 |
| MHP | 416 | %6,2 | %9,2 | %11,0 | −4,8 |
| HDP | 60 | %0,9 | %2,9 | %11,5 | −10,6 |
| Saadet | 47 | %0,7 | %1,1 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 31 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
Gölpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 63 | 7.981 | 7.009 | %87,8 | 6.749 | 260 |
Gölpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | AK Parti | %66,7 | %11,1 | %101,8 | 56 |
| Aktaş Köyü | CHP | %7,3 | %79,3 | %96,5 | 170 |
| Alıç Köyü | AK Parti | %65,2 | %10,9 | %96,1 | 51 |
| Arıcaklar Köyü | AK Parti | %51,5 | %22,1 | %94,7 | 75 |
| Armutçuk Köyü | AK Parti | %45,5 | %18,2 | %100,0 | 24 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %14,6 | %65,9 | %89,6 | 96 |
| Baltalı Köyü | AK Parti | %68,4 | %15,8 | %105,6 | 18 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %86,0 | %8,8 | %87,7 | 65 |
| Bedi Köyü | CHP | %32,6 | %57,0 | %90,7 | 162 |
| Bolatlı Köyü | AK Parti | %65,3 | %16,8 | %90,0 | 120 |
| Büyükbelen Köyü | CHP | %35,1 | %41,2 | %93,8 | 144 |
| Büyüksusuz Köyü | CHP | %13,6 | %66,7 | %98,6 | 69 |
| Büyüksürmeli Köyü | AK Parti | %39,3 | %28,6 | %78,4 | 37 |
| Çengeller Köyü | AK Parti | %63,4 | %28,2 | %88,1 | 84 |
| Çımışkı Köyü | CHP | %29,0 | %38,7 | %110,3 | 29 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %48,1 | %24,1 | %101,8 | 56 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %67,9 | %17,9 | %107,4 | 27 |
| Demirhanlar Köyü | CHP | %37,5 | %45,8 | %80,6 | 62 |
| Derecikören Köyü | AK Parti | %76,0 | %0,0 | %107,7 | 26 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %57,1 | %22,4 | %96,2 | 52 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %41,8 | %40,0 | %91,8 | 61 |
| Dokuz Köyü | AK Parti | %81,0 | %4,8 | %100,0 | 22 |
| Gökçeler Köyü | CHP | %31,3 | %51,2 | %89,0 | 91 |
| Gökçeöz Köyü | AK Parti | %69,0 | %8,8 | %100,0 | 115 |
| Göldağı Köyü | AK Parti | %61,5 | %7,7 | %130,0 | 10 |
| Gözaçanlar Köyü | AK Parti | %64,1 | %20,5 | %90,7 | 43 |
| Hacıköy | AK Parti | %89,5 | %0,0 | %111,8 | 17 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %66,7 | %11,1 | %100,0 | 10 |
| Hüyük Köyü | AK Parti | %50,8 | %35,5 | %94,1 | 135 |
| İncirli Köyü | AK Parti | %64,3 | %14,3 | %91,8 | 61 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %30,3 | %87,5 | 785 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %31,8 | %84,7 | 1.676 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %69,4 | %11,3 | %91,4 | 70 |
| Karaahmetler Köyü | AK Parti | %96,1 | %3,9 | %101,9 | 52 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %43,8 | %9,4 | %91,4 | 35 |
| Kasımlar Köyü | AK Parti | %41,8 | %36,4 | %88,2 | 68 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %85,6 | %1,6 | %88,4 | 147 |
| Keskin Köyü | AK Parti | %67,4 | %17,4 | %102,2 | 45 |
| Köprücek Köyü | AK Parti | %71,3 | %13,8 | %90,8 | 98 |
| Kurşunlu Köyü | AK Parti | %49,6 | %35,9 | %88,7 | 150 |
| Kuşçuören Köyü | AK Parti | %56,1 | %17,5 | %96,8 | 62 |
| Küçüksusuz Köyü | AK Parti | %44,6 | %30,4 | %93,9 | 66 |
| Küçükyenice Köyü | CHP | %30,3 | %62,4 | %93,3 | 119 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %56,9 | %12,3 | %95,8 | 71 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %34,0 | %86,5 | 1.504 |
| Reşadiye Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %37,3 | %71,4 | 672 |
| Sarıhacılar Köyü | AK Parti | %50,0 | %23,1 | %81,3 | 32 |
| Softalar Köyü | AK Parti | %77,6 | %8,2 | %102,0 | 49 |
| Söğütcük Köyü | AK Parti | %59,8 | %14,9 | %94,7 | 94 |
| Şahinler Köyü | AK Parti | %41,4 | %17,2 | %87,9 | 33 |
| Taşçıahiler Köyü | AK Parti | %53,3 | %13,3 | %123,1 | 13 |
| Tongurlar Köyü | CHP | %38,5 | %51,3 | %91,3 | 46 |
| Türkmen Köyü | AK Parti | %47,6 | %21,4 | %84,0 | 106 |
İlgili sonuçlar