Altınyayla 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Altınyayla sonuçlarında AK Parti %66,6 ile birinci, İYİ Parti %13,9 ile ikinci; fark 52,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 25,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,9 (+3,9 puan). 9 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kızılyaka Köyü (%79,7); İYİ Parti en güçlü Heybeli Mahallesi (%23,1). Katılım %90,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altınyayla 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Altınyayla, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altınyayla | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.452 | %66,6 | %42,2 | %41,6 | +25,1 |
| İYİ Parti | 513 | %13,9 | %20,3 | %10,1 | +3,9 |
| MHP | 298 | %8,1 | %12,4 | %11,0 | −2,9 |
| CHP | 272 | %7,4 | %20,2 | %22,6 | −15,2 |
| Saadet | 30 | %0,8 | %1,5 | %1,3 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,8 | %0,3 | %0,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| HDP | 18 | %0,5 | %1,4 | %11,5 | −11,0 |
Altınyayla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 15 | 4.317 | 3.917 | %90,7 | 3.680 | 237 |
Altınyayla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Asmabağ Köyü | AK Parti | %77,3 | %6,7 | %87,1 | 194 |
| Ballık Köyü | AK Parti | %73,6 | %10,1 | %89,4 | 341 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %64,3 | %13,4 | %92,6 | 448 |
| Çörten Köyü | AK Parti | %75,0 | %8,7 | %91,3 | 230 |
| Gülpınar Mahallesi | AK Parti | %62,6 | %17,0 | %88,5 | 592 |
| Heybeli Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %23,1 | %87,3 | 646 |
| Kızılyaka Köyü | AK Parti | %79,7 | %4,0 | %91,6 | 670 |
| Taşyaka Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %15,1 | %95,1 | 839 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %20,7 | %89,1 | 357 |
İlgili sonuçlar